נשיא חדש לרשת אור תורה סטון

נשיא חדש לרשת אור תורה סטון

הרב ד”ר קנת’ ברנדר, סגן נשיא ישיבה יוניברסיטי, נבחר לנשיא החדש וראש הישיבה של רשת אור תורה סטון, ויחליף בקיץ הבא את הרב שלמה ריסקין, מייסד וראש הרשת בשלושת העשורים האחרונים

חילופי גברא היסטוריים ברשת אור תורה סטון. הבוקר (רביעי) הודיעה הרשת על בחירתו של הרב ד”ר קנת’ ברנדר, סגן נשיא לענייני אוניברסיטה וקהילה של הישיבה יוניברסיטי, לנשיאה החדש של הרשת. הרב ברנדר יחליף בחודש יולי 2018 את הרב שלמה ריסקין, אשר ייסד את הרשת לפני 34 שנים ושימש כנשיאה וראש הישיבות שלה. הרב ריסקין ימשיך לקחת חלק בפעילות הרשת ובקידום חזונה. הרב דוד סתיו, ימשיך בתפקידו כיו”ר עמית של הרשת.

הרב ברנדר הוא בעל תואר ראשון והסמכה לרבנות מישיבה יוניברסיטי, ותואר ד”ר לפילוסופיה מאוניברסיטת פלורידה אטלנטיק. כמו כן, הוא בעל הסמכה מיוחדת של “מכון פועה” בארץ  והרב מרדכי אליהו זצ”ל בתחום האתיקה הרפואית, טכנולוגיות פוריות והלכה. הרב ברנדר משמש גם כחבר ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, המאחד מנהיגי וראשי קהילות יהודיות מארה”ב וקנדה, שמטרתו לקיים שיח סביב נושאים המאתגרים ומשפיעים על הקהילות, היהודיות וכן לפעול מול בכירים בממשלות ישראל וארה”ב.

הרב ברנדר כיהן בתפקידו כסגן נשיא הישיבה יונברסיטי ב -12 השנים האחרונות, וכן שימש כדיקן המרכז לעתיד יהודי ולימד רבנות בסמינר התיאולוגי ע”ש הרב יצחק אלחנן  (RIETS) של המוסד.

בין היוזמות שהוביל וקידם במהלך השנים במוסד, ניתן למצוא את תוכנית הבוגרים ללימודי תלמוד מתקדמים והתוכנית לפרשנות המקרא לנשים, המעניקה אפשרות לנשים למלא תפקידי מנהיגות בקהילות יהודיות. כמו כן, פעל הרב ברנדר במרוצת השנים לקידום יוזמות להכשרת זוגות רבנים בשטח ולפיתוח מנהיגות חזקה. הוא סייע לפתח פלטפורמות להפצת התורה, לרבות “YU Torah”- פלטפורמת התורה הגדולה ביותר בעולם היהודי וסדרת הספרים “Holiday To Go”, שהופצה ברחבי העולם היהודי. אחד הנושאים הקרובים לליבו במהלך השנים היה יצירת הזדמנויות לסטודנטים להיות מעורבים בחברה וקידומה, הן ברמה המקומית בארה”ב והן ברמה הגלובלית בשירות הקהילות ברחבי העולם. פרויקט הדגל שהוביל בתחום זה הינו הקמתה של הקרן החברתית-יזמית “קרן ניל”, המספקת מענקי מימון לסטודנטים המעורבים בסטארט-אפים המעניקים שירותים לקהילות יהודיות בפרט ולחברה בכלל.

“הרב ברנדר הוא האדם הנכון ביותר להנהיג את הרשת”, מציין הרב שלמה ריסקין. “אני בטוח שהוא יוביל את הרשת להישגים רבים ומשמעותיים, ויקדם למחוזות חדשים את החזון העומד בבסיסה  – להאיר ולהדגיש את החשיבות והרלוונטיות של היהדות והתורה בישראל ובתפוצות”.

“לכבוד הוא לי להצטרף לרשת ‘אור תורה סטון’ אותה ייסד הרב ריסקין בשיתוף מיטב אנשי ההלכה והחינוך למען העם היהודי בארץ ובעולם”, אומר הרב ד”ר ברנדר. “החזון, ההישגים והמהלכים פורצי הדרך אותם הובילה הרשת מאז הקמתה, ימשיכו לשמש אבני דרך חשובות ומשמעותיות עליהן נמשיך לשמור ולקדם, ואני נרגש מההזדמנות לקדם ולהוביל יוזמות חדשות”.

רשת אור תורה סטון החלה את דרכה לפני למעלה מ- 30 שנים, וכיום היא כוללת רשת ענפה של 24 מוסדות ופרויקטים, המעצבים קהילות יהודיות מודרניות וציוניות בכל רחבי העולם, ועוסקים באופן רחב ורב תחומי בפניה הרבים של היהדות, תוך התכתבות תמידית עם העולם בו היא מצויה. הארגון מונע על ידי רשת חינוכית מקיפה הכוללת חטיבות ביניים, תיכונים, ישיבות תיכוניות, אולפנות, ישיבת הסדר בגוש עציון, מכינה קדם צבאית בכרמיאל ומדרשות לצד אולפן גיור ופרויקטים למנהיגות דתית-לאומית, יוזמות חדשניות בקירוב לבבות ופרויקטים חברתיים שמגיבים לאתגרים עכשוויים ושואפים לתיקון עולם. בין מוסדות הרשת ניתן למצוא את מדרשת או”ת לינדנבאום, המדרשה הראשונה לנשים המפעילה כיום שלוחות בירושלים, כרמיאל ולוד המקיימת בין היתר את תכנית ‘הדס’ המשלבת שירות משמעותי מלא בצה”ל ולימוד תורה; ארגון “יד לאישה” המייצג נשים עגונות ומסורבות גט; תוכנית “יחד” במסגרתה עשרות אלפי ישראלים מתחברים לזהות היהודית באופן עכשווי ומשמעותי; תוכנית “דרכנו” במסגרתה בני נוער עם צרכים מיוחדים מחו”ל מגיעים ארצה ללמוד, לטייל ולהתנדב לשנה בארץ; ישיבת ההסדר אור תורה מחניים; ומכון “שטראוס-עמיאל” להכשרת שליחים לתפוצות לו למעלה מ- 250 שליחים ושליחות ברחבי העולם.

ENGLISH

Print Friendly, PDF & Email

Share this post

Facebook
Twitter
LinkedIn