חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

%D7%94%D7%9B%D7%A8 %D7%90%D7%AA %D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%97

איילה (שפירא) ואלירן שבו

אתונה, יוון

WhatsApp Image 2021 03 14 at 13.14.12 e1615721411290

אלירן ואיילה (שפירא) שבו משרתים כסגן רב ומורה ואחראית על פרוייקטים קהילתיים, באתונה יוון. הזוג היה הראשון לצאת השנה בגלל הקורונה, ונמצא בשליחות מזה חצי שנה.

ילדים:
אביגיל-  3.5
נדב- 7 חודשים

קצת על הקהילה והתפקיד:
אלירן משרת כסגן רב ואיילה מורה ואחראית על פרוייקטים קהילתיים, קהילת אתונה היא קהילה עתיקה מאוד, עוד מימי בית שני ולפיכך יש לה מסורות ייחודיות ומעניינות. לקהילה יש גן ובית ספר יסודי ולאחר מכן ממשיכים כקבוצה לבית ספר מקומי, בו יש לתלמידים היהודים לימודי עברית ויהדות אחר הצהריים. הקהילה מונה כ-3000 חברים מכל הגילאים, החל מגן ועד בית אבות.

מה קיבלנו ממכון שטרואס-עמיאל להכשרת שליחים ומהמכון להכשרת מחנכות ע”ש קלאודיה כהן:
מעבר להיכרות נרחבת עם יהדות התפוצות שעזרה לנו להגיע מוכנים ולא מופתעים מחוויות שזרות לישראלי הממוצע, אנו מקבלים תמיכה ומעטפת גם בשטח והדבר מסייע מאוד בפעילות השוטפת. כך גם קשר עם שליחים אחרים, החלפת רעיונות ועזרה הדדית.

מסר שלנו לגבי השליחות:
למרות שקהילת אתונה זו קהילה פעילה ומגובשת, מנהיגי הקהילה עדיין רצו משפחת שליחים שתוסיף להוואי הקהילתי. לפעמים הנראות של משפחה דתית ושל ילדים מתרוצצים בבית הכנסת ובמשרדי הקהילה תורמת לזהות היהודית ותחושת השייכות יותר מעוד דבר תורה. כאשר מצליחים בחיי היום יום לייצג את היהדות נאמנה העניין ביהדות גובר וכך גם הקרבה.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}