חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

%D7%94%D7%9B%D7%A8 %D7%90%D7%AA %D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%97

דורית ומיכאל כהן

ברן, שוויץ

הרב מיכאל והרבנית דורית כהן משרתים כרב ורבנית הקהילה בברן. הם בשליחות כבר כמעט 4 שנים

מיכאל ודורית כהן

ילדים:
מיה – 5
בנו – 3
ליאורה – חצי שנה

קצת על התפקיד:
הקהילה היא בת 150 שנה ומרכזת בתוכה את כל היהודים בברן ובסביבה. אנחנו מנסים לבנות תשתיות קהילתיות שיישארו גם לדורות הבאים. דוגמא לכך היא תכנית גיור פעילה, קשרים עם קהילות אחרות בשוויץ וסביבתה ויצירת מסורות קהילתיות יציבות ובריאות. אנחנו משתדלים לזכור שהמשימה החשובה ביותר שלנו היא לתת לאנשים את ההרגשה שיש מי שאכפת לו מהם, רוחנית ופיזית.

מה קיבלנו ממכון שטראוס-עמיאל להכשרת שליחים ומהמכון להכשרת מחנכות ע”ש קלאודיה כהן:
זכינו לקשרים ויחסים עם אנשים אשר משמעותיים מאד לעבודתנו. הידיעה שמכון שטראוס-עמיאל תמיד נמצא לתמוך בנו ולהשיא עצות, נותנת לנו תחושה חשובה של ביטחון. לא היינו יכולים להתמודד עם שאלות ואתגרים בנושא גיור ללא העזרה של המכון  ובפרט הרב אליהו בירנבוים. החוברת ההלכתית והמחזור לימים הנוראים בתקופת הקורונה היו מאד ברורים ומובנים ועזרו לנו להתמודד כראוי.

מסר שלנו לגבי השליחות:
שליחות היא קריטית בכדי ליצור זהות יהודית איתנה ובריאה המשלבת את הצרכים והחשיבות של קהילות יהודיות ברחבי העולם. השליחות יכולה לפתוח את העיניים לצדדים שונים של יהדות אותם קשה מאד לראות במצבים אחרים. סיבת היציאה לשליחות צריכה להיות פיתוח היהדות של השליח עצמו, אבל יכולה גם להשפיע על אחרים בצורות עליהן ניתן רק לחלום. חשוב מאד לבוא עם ראש פתוח, מוכנים לעבודה יומיומית מסביב לשעון וכך ניתן להתפתח כיהודי תוך כדי.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}