חיפוש
Close this search box.

%D7%94%D7%9B%D7%A8 %D7%90%D7%AA %D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%97

מיכל ובנצי מן

לונדון, אנגליה

Mann 3

בנצי ומיכל מן מכהנים כרב ורבנית קהילת “Mill Hill East Jewish Community” וקמפוס של ה- Jewish Free School בלונדון, אנגליה. הזוג נמצאים בשליחות כבר שנתיים וחצי.

ילדים:
כרמי – 3
שחר – 3
לביא – 7 חדשים

קצת על הקהילה והתפקיד:
קהילת מיל היל איסט הינה חלק מה-United Synagogue. היא הוקמה לפני כמה שנים באזור שלא היתה בו קהילה יהודית לכן ואנחנו הזוג הרבני הראשון של הקהילה. הקהילה ברוך השם גדלה וצמחה, משני חברים בעלי חזון וקהילה שמתראה אחת לתקופה ועם חברי קהילה בודדים, למצב של קהילה הפועלת בכל שבת עם קרוב ל-100 אנשים כל שבת (טרום עידן הקורונה 🙁 ) וקרוב ל-250 חברי קהילה. במהלך השבוע, אנחנו פועלים בתיכון היהודי הכי גדול מחוץ לישראל (מעל 2000 תלמידים) שנקרא JFS. ב-JFS אנחנו פועלים כחלק מצוות הוראה בלתי פורמלי ועוסקים בפעילויות יהודיות וציוניות סביב מעגלי השנה, שבתונים, קבוצת לימוד בהפסקות צהריים, מסעות לפולין ולישראל, אירוח בשבתות ועוד. בנוסף לכך, כחלק מתפקידנו ב-Tribe ו-UJC, אנחנו מכינים את התלמידים לאתגרים שיעמדו בפניהם באוניברסיטה בכל הנוגע לזהות יהודית ועוד, כמו גם פעילויות שיחברו אותם לקהילות שלהם.

מה קיבלנו ממכון שטרואס-עמיאל להכשרת שליחים ומהמכון להכשרת מחנכות ע”ש קלאודיה כהן:
המון! פרט להיבטים הטכניים של סיוע וליווי במציאת תפקיד מתאים עבורנו, ההכנה לפני והליווי תוך כדי מסייעים לנו כל כך להצליח בשליחות שלנו. ההיכרות המעמיקה עם הקשיים, האתגרים ההלכתיים, החינוכיים והערכיים, יחד עם הכלים והידע לגשת אל אותם אתגרים, כמו גם הליווי תוך כדי ההתמודדות, הינם רק חלק מהדברים שקיבלנו ממכון שטראוס-עמיאל. החומרים, הכנסים, הזמינות, העצות וכו’ וכו’, זה פשוט לא נגמר.

מסר שלנו לגבי השליחות:
האתגרים שעומדים בפני יהדות התפוצות עצומים. הכינו את עצמכם כמו שצריך בכדי שיהיה לכם כמה שיותר כלים להתמודד איתם. באותו זמן, אל לכם לבוא בתחושת פטרונות או התנשאות. יש כל כך הרבה ללמוד ולהעריך את מה שקהילות היהודיות עושות בתפוצות, כמו גם הזדמנות לקבל השראה ובאמת לקבל מכל כך הרבה אנשים פרטיים בקהילות. ממש ללמוד וללמד!

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}