חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

%D7%94%D7%9B%D7%A8 %D7%90%D7%AA %D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%97

מרב ויעקב וקס

אנגלווד, ניו ג’רזי, ארה”ב

%D7%95%D7%A7%D7%A1 1

יעקב ומרב ויעקב וקס הם שליחי הוראה בבית ספר “בןן פורת יוסף” באנגלווד, ניו ג’רזי, ארה”ב. בנוסף, הם משמשים כרכזי הנוער (Youth Directors) בבית הכנסת East Hill Synagogue בעיר. הם נמצאים בשליחות קצת יותר בשניים.

ילדים:
איתן צבי –  7.5
אילה – 6
כנה רחל – 4.5
נווה – 4 חודשים

קצת על הקהילה:
אנחנו מורים לעברית ולמקצועות קודש בבית ספר בן פורת יוסף בניו ג’רזי. יעקב מחנך ומלמד בחטיבת הביניים ומרב מחנכת כיתה ג’. כל המקצועות נלמדים בעברית. מלבד ההוראה התפקיד כולל ריכוז פעילויות בית ספריות סביב מעגל השנה או נושאים תורניים אחרים.

מה קיבלנו ממכון ברן-עמיאל להכשרת שליחים ומהמכון להכשרת מחנכות ע”ש קלאודיה כהן:
המכון קודם כל גרם לנו להבין שעל השליחות יש להסתכל כאתגר, כדבר רציני ולהתכונן אליו כראוי. במהלך העשיה השליחותית אנחנו נפגשים עם המון נושאים שנידונו במהלך ההכשרה, למרות שאיננו רבנים. ניתוח מבנה קהילה, פיתוח וגיבוש קהילה, רעיונות לפרוייקטים, יחס וידע על יהדות התפוצות, עמידה מול קהל, מבט וגישה לניהול דילמות הלכתיות. בנוסף הליווי והקשר בין השליחים הוא חשוב, משמעותי ונותן הרבה כח.

מסר שלנו לגבי השליחות:
עם ישראל קורא לנו. כל מי שמרגיש שיש בידיו את הרצון ואת החלום לשליחות, עופו על זה. אל תחכו ואל תהססו. האתגר של הציונות הדתית, בדור הזה הוא חיבור אל האחים שלנו, שניצבים מול אתגרים גדולים. הזהות היהודית נמצאת בסכנה. עלינו להגיע ולהפיח חיים, משמעות, עומק וגאווה יהודית – ישראלית בקהילות השונות, מתוך תחושת חיבור ושייכות למדינת ישראל, לתורה ולעם.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}