חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

srugim new logo 2

הרב הסרוג לרב הראשי: זלזול בת”ח; מוזמן לישיבה שלנו

הרב ד”ר כתריאל ברנדר שיגר מכתב לרב הראשי בעקבות דבריו נגד הישיבות התיכוניות: “הצטערתי מעומק לבי לשמוע כי אי ההסכמה הופכת למחלוקת קשה, המלווה בזלזול יסודי בתלמידי החכמים של הציבור הדתי לאומי”

גיא עזרא, חדשות סרוגים 25.05.20 ב’ בסיון תשפ

דברי הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, לפיהם “יש ישיבות תיכוניות ויש ישיבות קדושות”, ממשיכים לייצר תגובות מרבנים בציונות הדתית. בשיעורו השבועי נערך המוצ”ש האחרון  דיבר הרב הראשי בגנות לימודי השכלה רחבה ולימודים לתעודת בגרות ואמר כי “רק טוב שולח לישיבה קדושה ואם הרב הוא צ’לבל’ה כזה הוא שולח לישיבה תיכונית”.

בתגובה לדברים, שלח מוקדם יותר היום (שני) הרב ד”ר כתריאל ברנדר, נשיא וראש רשת מוסדות ‘אור תורה סטון’, שבה לומדים אלפי תלמידים מהציבור הדתי, בעשרות מוסדות לרבות ישיבה תיכונית, תיכונים ואולפנות, ישיבות גבוהות, מדרשות וכוללים להוראה, מכתב בו הוא מוחה על דברי הרב הראשי.

במכתבו, מציין הרב ברנדר את ביקורו של הראשל”צ הרב עובדיה יוסף בישיבה יוניברסיטי בניו יורק, שם הוא פגש את רבו של הרב ברנדר וראש הישיבה, הרב סולובייצ’יק: “כאשר הראשל”צ הרב עובדיה יוסף זצ”ל ביקר בישיבה יוניברסיטי הוא נהג כבוד למורנו ורבנו ראש הישיבה הרב סולוביצ’יק, ואף חיבק ונישק אותו בבית המדרש. כאשר שאלו התלמידים כיצד מותר לנהוג כך במקדש מעט, ענה הרב כי שווה הדבר לנישוק ספר תורה. כמובן, שמורינו ורבותינו היו חלוקים אף הם בשאלות חינוך והשקפה, אך הדבר לא מנע מהם להוקיר ולהעריך זה את זה מתוך היכרות אישית וכבוד הדדי”, ציין הרב ברנדר.

בסיום דבריו, הזמין הרב ברנדר את הרב הראשי לביקור בישיבה התיכונית ‘אור תורה נווה שמואל’, שלפי נתוני משרד החינוך היא מהישיבות המובילות בישראל בתחום הלימודי, וזכתה להוביל גם במדדי ערכיות ארציים אשר נבדקו על בסיס גורמים אובייקטיביים.

הרב ברנדר קרא לרב הראשי להגיע ולהחזיר במעט את האמון ההולך ונעלם מצד הציבור הדתי בממסד הרבני: “אשמח להזמין את הרב לביקור בישיבת ‘אור תורה נווה שמואל’ בעיה”ק אפרת, במסגרתו יוכל הרב להכיר ולהוקיר את תלמוד התורה באופן חוצה מגזרים, עדות וקהילות. כמובן שיהיה לנו לכבוד לשמוע שיעור מפי הרב, ללמוד מתורתו ומאמונותיו”.

“ביקור של הרב בישיבתנו יסייע בתהליך הנדרש של שיקום האמון של תלמידנו במוסד הרבנות הראשית, אמון הנשחק בשנים האחרונות לצערנו. כולי תפילה שהרב ישקול בחיוב את הצעתי, ויושיט יד של אמון לעולם הישיבות התיכוניות”.

קראו את הכתבה הזו באתר סרוגים

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}