חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Israel Hayom logo

בזכות מחסום אקראי: נעצר סרבן גט סדרתי

מחסום משטרתי אקראי לאיתור מפירי סגר שם קץ למסכת התעללויות נפשיות שעברה עגונה • אחרי שהגבר שהה לילה אחד במעצר – זכתה המסורבת לקבל את הגט

חנן גרינווד | 6

בתום ארבע שנות סרבנות ותקופה שבה נמלט סרבן הגט מרשויות החוק, מחסום משטרתי אקראי באזור מודיעין, אחד מיני רבים שמוצבים לאורך חול המועד, הוביל למעצרו של סרבן גט סדרתי.

כעת מסתבר שלילה אחד במעצר הספיק לשים קץ למסכת התעללויות נפשיות שביצע הסרבן’ שכללה סרבנות עקשנית למתן גט עם הפרות חוזרות ונשנות של הסכמים, עד שהמסורבת זכתה אמש לקבל את הגט הנכסף.

מגוון סיבות הובילו לכך שלפני ארבע שנים ביקשו בני הזוג להפריד כוחות; השניים כבר הגיעו להסכם גירושים שקיבל תוקף של פסק דין בשנת 2018, אך הבעל הסרבן החליט לחזור בו. בהמשך בית הדין פסק חיוב גט ומתן מזונות מעוכבת, הבעל ערער על פסק הדין לביה”ד הגדול שם הגיעו הצדדים להסכם נוסף, תוך שהאישה עושה ויתורים נוספים אך שוב הבעל חזר בו ברגע האחרון.

לאור בקשת עו”ד, הוציא ביה”ד לפני חמישה שבועות צו מעצר והמשטרה נכנסה לתמונה. ארגון ‘יד לאישה’ שייצג את המסורבת באמצעות הטוענת הרבנית תהילה כהן, אף ביקש לכפות על הבעל גט.
הבעל עזב את עבודתו ולאחר שסיפר לילדיו כי אימם רודפת אחריהם, נעלם. צו המעצר שהוצא נגדו הופעל וכאמור המחסום האקראי שהוצב אתמול הוביל אותו ישירות למעצר ולנתינת גט ללא כל תנאי.

“אין לי מילים לתאר את השבח וההודיה שאני מודה לבורא עולם ולשלוחיו הצדיקים”, אמרה הבוקר בהתרגשות מ’, מסורבת הגט, עם יציאתה לחופשי. “הייתי עגונה במשך ארבע שנים ובחודשיים האחרונים שתהילה מלווה אותי היא עשתה מעל ומעבר בכדי לשחרר אותי מעגינותי. מקצועיות, ידע, התמסרות, נתינה וזמן עד אין קץ היו רק חלק מהליווי והתמיכה שקיבלתי. התודה שלי רק תגמד את כל הגודל הזה אז לא נותר לי אלא להתפלל שהשפע שהקב”ה ישפיע על יד לאישה ובפרט על תהילה כהן יהיה אינסופי”.

“אני רוצה להודות לבית הדין הרבני בראשות הרב בזק, למזכיר בית הדין בטבריה הרב דידי, למזכיר בית הדין בצפת הרב אלמשעלי ולכל עובדי המזכירות של בית הדין שהתגייסו בעיצומו של החג על מנת לסייע בסידור הגט”, מציינת מנכ”לית ארגון יד לאישה מבית רשת ‘אור תורה סטון’ פנינה עומר.

“שוב ושוב אנחנו נתקלות בסיפורי סחיטה של נשים בהליכי גירושין. הגט הפך להיות לכלי נשק בחסות ההלכה ומנוצל לרעה לצורך סחיטה, שליטה ואיומים. אי אפשר לשאת עוד את החרפה הזו על ראשנו. אני שבה וקוראת לפוסקי ההלכה לקחת אחריות ולהתכנס לצורך מציאת פתרונות הלכתיים לסוגיית העגינות וסרבנות הגט. יש לנו חובה מוסרית כלפי נשות העולם היהודי שלא להפקירן בידי מנוולים שמחזיקים בהן כרכוש”.

קראו את הכתבה הזו באתר של ישראל היום

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}