חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

 Israel Hayom logo

חסר תקדים: האישה הייתה מסורבת גט – בזמן שבעלה נשוי לאישה אחרת

י’ נישאה לבחיר ליבה והפכה לאשתו השלישית • היא לא ציפתה לכך שבתוך 16 שנה היא תמצא את עצמה בסיטואציה הזויה: בעלה כבר התחתן עם אישה רביעית • לאחר שהבין כי הוא עומד לספוג קנסות, הבעל הסכים לתת גט • עו”ד וטוענת רבנית מטעם “יד לאישה”: “בית הדין נהג כראוי”

חנן גרינווד | 19

ללא שם 2021 10 20T114915.239כאשר י’ נישאה לבחיר ליבה והפכה לאשתו השלישית, היא לא תיארה לעצמה, שלאחר 16 שנים היא תמצא עצמה מסורבת גט בעוד בעלה יהיה נשוי כבר לאישה הרביעית.

תחילתו של הסיפור, כאמור, לפני 16 שנים, עת נשאו השנים בארה”ב והביאו לעולם שני ילדים. לאחר שנים רבות של מערכת יחסים שכללה אלימות נפשית, כלכלית ומינית, בדצמבר 2018 החליטה י’ לסיים את הנישואין. זאת לאחר המצב הסלים גם לאלימות פיזית, אשר בעקבותיה אף הוציא בית המשפט בארה”ב בצעד נדיר צו הרחקה כנגד האב מילדיו.

חודש לאחר מכן, הבעל פנה לבית דין פרטי, שם הפקיד גט וקיבל היתר להתחתן, זאת מבלי שהוא או בית הדין מעדכנים את י’ בדבר. בחודש נובמבר 2019, נודע לי’ כי בעלה נשא אישה נוספת, הרביעית במספר, וכן על דבר הפקדת הגט. כאשר פנתה אל אב בית הדין בבקשה שימסור לה את הגט, נתקלה באופן מפתיע בסירובו, לאחר שטען כי הגט פסול היות והבעל נשמע מדבר על כך שחזר בו מרצונו להעניקו.

מכאן החלה י’ במסע של קרוב לשנתיים בין בתי דין שונים בארה”ב בניסיון לקבל את הגט המיוחל, ללא הצלחה. בעוד הוא נותר עיקש בסירובו להעניק גט לי’, הספיק הבעל להתגרש אף מאשתו הרביעית, אותה לפחות הסכים לשחרר לחופשי תמורת כופר כסף בגובה של חמישים אלף דולר.

בארגון “יד לאישה” מבית רשת אור תורה סטון, אשר החל לייצג את י’ בינואר אשתקד, הבינו כי הסיכוי היחידי של י’ להשתחרר מכבלי נישואיה יהיה במידה והבעל יגיע ארצה והעניין יתברר מול בית דין הרבני, שבניגוד לבית הדין בארה”ב הינו בעל סמכות להטלת סנקציות אזרחיות. ואכן, לאחר מעקב ממושך, לפני כחצי שנה גילו בארגון שהבעל הגיע ארצה, ומיהרו לפנות לבית הדין הרבני בתל אביב בבקשה להטיל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ.

במהלך הדיונים בארץ, המשיך הבעל לעמוד בסירובו להעניק את הגט, תוך שהוא טוען כי י’ מונעת ממנו לראות את ילדיו, וכי רק לאחר שיותר לו לשוב לניו יורק ולראות את ילדיו, ימסור שם את הגט לבית הדין. לאחר שהובהר כי האישה אינה זו המונעת את המפגשים, הבהיר אב בית הדין לבעל כי לאור כך ולאור נישואיו לאישה רביעית, ברי לכל כי אין הוא מעוניין בנישואיו לי’ ועליו להעניק לה גט. משהבין הבעל כי בית הדין עומד להטיל עליו חיוב גט, הסכים השבוע להעניק את הגט המיוחל וי’ יצאה לחופשי.

“מסייעים למי שצריכה”

“פעם נוספת הוכח ש’יד לאישה’ מסייע לנשים מסורבות גט לא רק מהארץ אלא מכל רחבי העולם” מציינת דינה רייטשיק, עו”ד וטוענת רבנית המייצגת את י’ מטעם ארגון ‘יד לאישה’.  “אני שמחה שבית הדין לא אפשר לבעל להמשיך במעלליו ולעגן את י’, ושעוד אישה זכתה לקבל גט ולצאת לחופשי”.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}