חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Israel Hayom logo

לאחר מאבק של שנים: בת 74 זכתה בגט

בעלה של שרה נפרד ממנה לטובת אישה אחרת • לאחר 12 שנים ניסה לשוב לביתה, למרות התנגדותה • היא הגישה בקשה לגירושין, אולם הוא דרש 2 מיליון דולר • לבסוף הושג הגט

חנן גרינווד |

leah 74 year old and Tamar pixelated censored 1סרבנות גט בגיל כזה גם וותיקי הלוחמים בתופעה לא זוכרים: לאחר מאבק עיקש הצליחה לאחרונה שרה (שם בדוי) להשיג גט מבעלה והפכה להיות מסורבת הגט המבוגרת ביותר מתוך 1,000 נשים שארגון ‘יד לאישה’ הוציא לחופשי.

כשהייתה שרה בת 23 היא החליטה להינשא לבחיר ליבה, ולשניים נולדו במהלך השנים ארבעה ילדים. עם הזמן החלה מערכת היחסים לחוות בעיקר ירידות, עד שביום בהיר אחד, ב-2005, החליט הבעל לעזוב את הבית ולעבור לגור עם אישה אחרת, שאיתה ניהל מערכת יחסים מקבילה. עבור שרה, שחיה תחת זוגיות אלימה, הייתה זו הקלה גדולה, היא זכתה ל 12 שנים של שקט.

יום אחד ב-2017, 12 שנים לאחר שנפרדו,  הופיע בעלה של שרה בפתח הבית והודיע כי החליט לחזור ולגור איתה, כאילו לא אירע דבר. שרה שכבר שנים ארוכות חדלה לראות בו בן זוג, סירבה לקבל את הבעל בחזרה ולאחר כמה צווי הרחקה, החליטה להגיש בקשה לגירושין. היא פתחה תיק גירושין ויצאה למסע שתכליתו להתנתק מהזוגיות האומללה ולזכות בגט אל החופש.

הבעל, ש -12 שנות היעדרותו נראו ככל הנראה כקלות בעיניו, סירב לתת לה גט והתנה את החופש של שרה בשורה של תנאים שונים ומשונים, החל מהצעה מופרכת לקניית הגט בשני מיליון דולר וכלה בהבטחה שיניח את הגט רק על קברה. למרבה האבסורד, כל אלו לא מנעו ממנו לטעון במקביל בפני בית הדין כי הוא מעוניין ב’שלום בית’.

שרה, שהבינה כי הקרב על החופש עתיד להיות מורכב משחשבה, פנתה לארגון ‘יד לאישה’ מבית רשת ‘אור תורה סטון’ לקבלת ייצוג משפטי. עו”ד תמר אודרברג, שייצגה את שרה היא זו שהצליחה לשים סוף לפרשה, להביא את הבעל לשתף פעולה ולתת לרעייתו את הגט המיוחל.

“שרה הפכה להיות האישה המבוגרת ביותר מתוך כ-1,000 נשים שכבר זכינו לשחרר, ואנחנו מרגישות זכות גדולה על כך שסללנו עבורה את הדרך לחופש”, אומרת פנינה עומר, מנכ”לית ארגון ‘יד לאישה’ מבית רשת ‘אור תורה סטון’. “תחושת החופש טובה לכל גיל והמאבק של שרה נטע תקווה בקרב נשים רבות שחושבות שאולי כבר מאוחר מדי לקבל את הגט. אנחנו קוראות לכל אישה מסורבת גט לפנות אלינו ולא לוותר על החופש, לא משנה אם את בת 20 או בת 74, אנחנו כאן בשבילך”.

שרה עצמה חשה התרגשות גדולה בתום ההליך ושמחה על תחושת החופש בה זכתה לאחר קבלת הגט. “מעולם לא הייתה כאן זוגיות נורמלית, ולעולם לא מאוחר לצאת מזוגיות רעה שכזאת”, היא מסכמת.

קראו את הכתבה הזו באתר של ישראל היום

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}