חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

WhatsApp Image 2021 06 20 at 09.16.15

מרגש: אימאם ושליח מישראל משתפים פעולה במיאמי

צפו: קהילתו של הרב אריאל ישורון במיאמי ביץ’ התגייסה לעזור לנפגעי האסון, אבל היא לא היחידה • “מגיעים לפה נוצרים, מוסלמים ובודהיסטים, אף אחד לא מתעניין בדת של השני”, הוא מספר

חנן גרינווד  | 29.06.21

הידיעה על אסון קריסת בניין המגורים במיאמי, פלורידה הגיעה לאוזניו של הרב אריאל ישורון, שליח מכון “שטראוס-עמיאל” מבית רשת “אור תורה סטון”, בזמן פעילות בבית הכנסת שאותו הוא מנהל בשכונת סקיילייק. דבר לא הכין אותו למצב שבו בתוך שעות ספורות יהפוך בית הכנסת לחדר מבצעים קדמי, שממנו ינוהל מבצע הסיוע למשפחות שהאסון הנורא פקד אותן.

הרב ישורון ו-Zoher Karimjee, חבר בקהילה מוסלמית מקומית, באדיבות הקהילה
הרב ישורון ו-Zoher Karimjee, חבר בקהילה מוסלמית מקומית, באדיבות הקהילה

מרגע שהחלו להתברר ממדי האסון, הרב ישורון וחברי הקהילה פועלים מסביב לשעון וכמעט אינם ישנים, כשברקע המחשבה הבלתי פוסקת על עשרות הנעדרים שעדיין קבורים מתחת להריסות לצד אלה שכבר זוהו ונקבע מותם. “אין הרבה תקווה”, אומר הרב ישורון בצער, “האירוע התרחש ביום רביעי בערב, וכעת, חמישה ימים לאחר מכן, הסיכוי למצוא מישהו בחיים נמוך מאוד עד לא קיים. אנחנו מתכוננים בצער לעשרות הלוויות”.

קהילתו של הרב ישורון, “בית הכנסת סקיילייק” בצפון מיאמי ביץ’, מונה כ-300 משפחות, ובימים כתיקונם הרב פעיל בארגון פעילות יהודית וציונית, הדרכה, ייעוץ זוגי ומשפחתי וגיוס כספים לבניין בית כנסת ומרכז קהילתי חדש, בעוד הוא מתרוצץ בין אירועי בר מצווה לחתונות, בין בריתות לשיעורי תורה. עד לאחרונה שימש גם נשיא התאגדות הרבנים של הפדרציה היהודית במיאמי, וכעת מצא את עצמו מופקד על מערך סיוע בקנה מידה עצום.

“מגיעים לפה כולם”, מספר הרב ישורון, “אנשים ונשים, יהודים, מוסלמים, בודהיסטים ונוצרים. אף אחד לא מתעניין בדת של השני, כולם מגיעים עם חמלה ענקית והמון רצון לסייע ולעזור. אני מרגיש כמו במפעל חסד אינסופי – כל אחד מגיע עם מוצרי מזון, בקבוקי שתייה, שמיכות, כריות, צעצועים לילדים, ובעצם כל דבר שאפשר לעלות על הדעת. בצל האירוע, המציאות שבה שייח’ וכומר מסייעים לרב יהודי הפכה לטבעית, וזה פשוט מרגש”.

הקהילה המוסלמית נרתמה לעזור
הקהילה המוסלמית נרתמה לעזור, באדיבות הקהילה

כאמור, לאור מספר הנעדרים הגדול, בכולם מקנן החשש שבכל רגע יגיע שםנוסף של נעדר שגופתו נמצאה. “חלק מהנעדרים הם קרובי משפחה של חברי הקהילה ואנחנו מכירים אותם היטב, ואיני מאחל לאף אחד לחוש את החרדה הזו. זה נורא”, כואב הרב ישורון, “ההתגייסות ההמונית מקילה מעט את הכאב. מרגש לראות איך ברגע האמת כולם מתגייסים לסייע, כולנו בני אדם וכולנו נבראנו בצלם”.

 

לכתבה באתר ישראל היום

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}