חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

 WhatsApp Image 2021 06 20 at 09.16.15

שעות לפני שהוריקן העוצמתי היכה בניו יורק – הסרבן נתן גט

בעלה של מ’ נמלט לפני שנים לארה”ב וסירב לספק לה גט • בשבוע שעבר נעתר סוף סוף לדרישות • במבצע חריג של ארגון יד לאישה הועבר הגט לישראל, ושעות לאחר מכן הוצפה הדירה שבה היה המסמך כתוצאה מההוריקן: “זה היה נס, מי יודע אם המסמך לא היה נשטף” • כעת שוחררה מ’ מעגינותה

חנן גרינווד | 5

הגט לאחר שהגיע לישראל, צילום: ארגון יד לאישה
הגט לאחר שהגיע לישראל, צילום: ארגון יד לאישה

תושבי ניו יורק התמודדו בסוף השבוע האחרון עם הוריקן איידה שגרם להצפות ולנפגעים, אך בשוליו גם לדרמה לא קטנה בנוגע לפרשת סרבנות גט קשה שנמשכה 13 שנה.

ביום שלישי האחרון התקבלה בארגון יד לאישה מבית רשת אור תורה סטון הודעה רשמית שסרבן כתב גט לעגונתו מ’ בניו יורק. מדובר במקרה קשה במיוחד של עגינות, שכן הבעל נמלט לארה”ב ועד לא מזמן לא היה נראה שיהיה סוף אופטימי לסיפור. לכן הוחלט לעשות מאמץ כדי להבטיח שהוא יגיע לארץ ויימסר לה עוד לפני החג.

על מנת לספק את הגט עד ראש השנה, פנו ביד לאישה באופן חריג בקבוצות וואטסאפ של יוצאי ארה”ב מפה לאוזן בניסיון לבדוק מי יוכל להביא את הגט לישראל. בארגון סיפרו שקיבלו פניות רבות של אנשים שצפויים להגיע בשבועות הקרובים לארץ.

לבסוף התברר כי אדם בשם אייזק צפוי להגיע לישראל בסוף השבוע. “הוא הבטיח שהוא יעצור את השמים אם צריך, אבל הגט יגיע בזמן, כי צריך לעשות כל מה שאפשר כדי להתיר עגונה”. הגט נאסף והחל את דרכו לישראל, כשבסמוך לדירה שבה המסמך היה שעות קודם לכן התחוללה דרמה של ממש. שעות אחרי שהגט נאסף השתלטה על ניו יורק סופת ההוריקן, והרחובות, בהם גם הדירה שבה נמצא הגט עד שנאסף, הוצפו בנהרות של מים. “אייזיק אמר שזה נס גדול שאספו את הגט לפני הסופה, אחרת מי יודע אם לא היה נשטף”.

הבוקר (ראשון) נמסר הגט מידיה של עורכת הדין מוריה דיין מיד לאישה למ’, העגונה, וזו יצאה לחופשי, זמן קצר לפני ראש השנה. בתיק טיפלה גם טו”ר דבורה בריסק מהארגון.
תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}