חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

kipa 300x173 1 1

זיכרון בחורשה- לזכר דביר שורק הי”ד

לאחר הירצחו של דביר שורק הי”ד, בחורשה סמוך למגדל עז, הקימו חבריו ותלמידי האזור פינת חמד לזכרו, במקום הרצח. “הרעיון של התלמידים הוא להפריח חיים במקום שבו גדעו חיים”

חדשות כיפה
יח בסיון התשפ | 10 ביוני, 2020 

שולחות פיקניק והפסיפסכתשעה חודשים לאחר הירצחו של דביר שורק הי”ד, תלמידי רשת אור תורה סטון הקימו אתר הנצחה לזכרו. תלמידי תיכון ‘אור תורה דרך אבות’ באפרת פילסו שבילי גישה בחורשה בה נרצח דביר הי”ד והקימו שם פינת חמד ובה הציבו ספסלים ושולחנות פיקניק שנבנו במו ידם.

במקביל, בנות כיתות ט’ ו – י’ מאולפנת ‘אור תורה נווה חנה’ בגוש עציון יצרו פסיפס של ירושלים שהוקדש לזכרו של דביר עליו חרוט הפסוק “והשב את העבודה לדביר ביתך”. הפסיפס הוצב בכניסה לפינת ההנצחה. “הרעיון של התלמידים הוא להפריח חיים במקום שבו גדעו חיים. נמשיך לפתח את האזור ולהתפתח” הסביר הרב יצחק פריד, רב בית הספר ומחנך ב’אור תורה דרך אבות’.

משפחתו של דביר הי"דבטקס השתתפו הוריו, סבו וסבתו ואחותו של דביר הי”ד, תלמידים ומחנכים מבתי הספר, וכן הרב שלמה וילק, ראש ישיבת ההסדר ‘אור תורה מחניים’, בה דביר למד. “דביר בלט בישיבה מרגע שהגיע לשבוע הישיבה. מעבר למראה החיצוני של הפאות וילד של הטבע היה ברור מהפעם הראשונה בה נפגשנו שהוא מיוחד. היה לו מוסר פנימי וגבולות פנימיים שלו, ותמיד היה ברור לו כיצד לעשות את הדברים בדרך ובצורה הנכונה” אמר הרב וילק, “הוא היה מישהו שהחיה את הסביבה שלו בהתנהגות, בנעימות ובטבעיות שלו, הוא היה ילד ובחור עם גבולות פנימיים ברורים שניתן לתת בהם אמון. הוא היה ילד של שלום עם נשמה יהודית כבירה, פשוטה וטבעית”.

בהקדשהאנשי הרשת הודו גם למחלקת החינוך במועצה המקומית אפרת שסייעה בהקמת אתר ההנצחה ותלמידי בתי הספר והמחנכים אמרו בטקס החניכה כי הם מקווים שכל מי שיעבור במקום “יתחבר לרוח המיוחדת של דביר, האהבה שלו לכל חי, לכל אדם, לישראל וליהדות”.

כזכור, נרצח דביר בן ה-19 בדרכו חזרה לישיבת ההסדר “אור תורה מחניים” לאחר שרכש ספרים כמתנה למוריו.

קראו את הכתבה הזו באתר כיפה

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}