חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כנס צוותים ומובילים חינוכיים: “מזדהים עם דור ה-Z”

דברי מנכ”ל רשת ‘אור תורה סטון’, ינון אחימן, בכנס לצוותים חינוכיים שקיימה השבוע הרשת. נשיא הרשת הרב דר’ כתריאל ברנדר: “החברה הדתית לאומית יכולה להיות הדבק בין הזרמים בארץ, אך לצערנו חלקים ממנה רוצים לחיות בנפרד ולדאוג לאינטרס הקבוצתי שלהם בלבד”

WhatsApp Image 2023 02 21 at 13.16.03 2כנס צוותים ומובילים חינוכיים של רשת מוסדות ‘אור תורה סטון’ התקיים השבוע בירושלים תחת הכותרת “מזדהים עם דור ה-Z”. בכנס השתתפו מאות מחנכים, ראשי תוכניות ואנשי מקצוע של הרשת, והוא כלל מגוון הרצאות  ודיונים בשולחנות עגולים סביב נושא מעבר הדורות בחינוך הדתי. בין הסוגיות בהן עסק הכנס היו בחירה חופשית, אתגרי הדתיות בדור ה-Z, בין חשיפה לאינטימיות בדור ה-Z, זהות דיגטלית וזהות של חלונות מרובים ועוד.

“אנחנו גרים במדינה שמאז חורבן בית שני, לא הייתה לעם ישראל את ההזדמנות שיש לנו בדורנו” אמר נשיא וראש רשת מוסדות “אור תורה סטון”, הרב דר’ כתריאל ברנדר, “יחד עם הזדמנות הפז הזו, אנחנו רואים תהליכי קריסה בתוך העם היהודי בארצנו ונתק הולך ומתרחב בין העם בארץ והיהודים בחו”ל. נתק זה, והקונפליקט המתגבר בישראל סביב רפורמות המשפט ונושאים נוספים, הם סימפטומים של חוסר דיאלוג וכבוד אחד לשני”.

עוד ציין הרב ברנדר: “החברה הדתית לאומית יכולה להיות הדבק בין הזרמים בארץ, אולם  בימים אלה אנו עדים לכך שחלק מהציבור הדתי לאומי מייצג ופועל בדרך שרוצה לחיות בנפרד, לחיות בקונכייה, ולדאוג לאינטרס הקבוצתי שלו בלבד, ויש לכך השלכות על הפוליטיקה ושלומו של העם היהודי. יחד עלינו להבהיר כי איננו מוכנים לחיות כך, ולהשפיע באופן מצטבר באמצעות דרכנו החינוכית ופועלנו כדי לשנות את המצב”.

WhatsApp Image 2023 02 21 at 13.16.03במהלך הכנס, התייחס מנכ”ל רשת אור תורה סטון, ינון אחימן, לרפורמה המשפטית והניסיונות לקדם את מתווה נשיא המדינה כפשרה בין הצדדים. “מתווה הנשיא שמונח על השולחן, כולל איזונים פשרות וויתורים שרוב הציבור יכול להסכים להם, ואין אלא לחוש תסכול שהדבר אינו קורה” אמר אחימן, “האחריות הלאומית מחייבת אותנו להידבר על מנת להגיע להסכמה”.

אחימן, התייחס גם לתפישתם המקוטבת של חלקים בחברה הישראלית, ביחס ל”מהפכה החוקתית” וביחס לנשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק. כמי שכיהן במשך 15 שנה כראש מועצת אפרת, ציין אחימן כי ההתיישבות לא סלחה לברק על פסיקות רבות שנגעו להתיישבות. “כאנשי גוש עציון אנו סוחבים עמנו פצעים פתוחים בכל הנוגע להתנהלות מול בג”צ, דוגמת פרשת נתיב האבות, שהינה פצע מדמם עד היום. אולם כמפעל ההתיישבות אנו גם חייבים רבות לבית המשפט העליון ולאהרון ברק, על המעטפת שהעניקו לנו, לעיתים גם “רק” באי התערבות, שאפשרה למפעל ההתיישבות להתרחב ולהתפתח. ברק גם נתן מטריה כנגד העמדה לדין של קציני צה״ל בבתי דין בהאג וכו’. בהקשר זה, הפגיעה במעמד בית המשפט כפי שמצטיירת בימים אלה בעולם, מהוה בעיני סכנה ממשית לשינוי שיכול לגרום לצרות צרורות. לכן דחוף להגיע מהר! להסכמות”.

WhatsApp Image 2023 02 21 at 13.16.03 1עוד התייחס אחימן לתרומתה של עילת הסבירות לציבור הדתי. היום זה טבעי עבורנו שבוגרת “כולל דעה” שלנו, שירה מירוויס, היא הממונה על המועצה הדתית באפרת. אבל לפני 35 שנה זה לא היה מובן מאליו בכלל, והיה זה פסק דינו של ברק בפרשת לאה שקדיאל שהתבסס על עילת הסבירות, שאפשר את מינויה כחברת המועצה הדתית בירוחם וסלל את הדרך לנשים אחרות. כשאנו מציבים על הכף את הנערות הצעירות שנעצרו עד תום תקופת ההליכים בתקופת ההתנתקות, נשים על הכף שכנגד את למעלה מ-1000 נשים שהשתחררו מכבלי עגינותן (כלא של חיים), בזכות הטוענות הרבניות של ארגון “יד לאישה”, שבג”צ אפשר את עבודתן”.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}