חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

makor rishon logo 1

מוקירים את הנופלים: תכנית הנצחה ייחודית בגוש עציון

פרוייקט הנצחה ייחודי הושק במועצה אזורית גוש עציון, להנצחת נופלים, ניצולי שואה ודמויות חשובות שיצאו ממנו ושנקברו באדמותיו

שילה פריד – י”ג בכסלו ה׳תשפ״ב (17/11/2021)

תורה נווה חנה e1637569116391לרגל הקמת אתר חדש לבית העלמין האזורי בגוש עציון, השיקה אתמול (ג’) המועצה הדתית גוש עציון בשיתוף עם אגף החינוך במועצה, תוכנית חינוכית ייחודית למורשת גוש עציון. התכנית תנציח את זכר הנופלים על אדמת גוש עציון והנפטרים הטמונים בבית העלמין האזורי. אירוע ההשקה התקיים בנוכחות ראש המועצה שלמה נאמן וראש אגף החינוך אבי אלון.

במסגרת התוכנית, בנות כיתות י’ באולפנת “נווה חנה אור תורה סטון”, יבקרו את בני המשפחות השכולות של הנופלים ויאספו מהן חומרים שישמשו לבניית מיני אתר זיכרון במרשתת, לכל אדם הטמון בבית העלמין.

בבית העלמין בגוש עציון טמונים הרוגי טרור וחיילי צה”ל, אנשי ציבור ודמויות מופת שחיו ופעלו בגוש, כמו הרב ישראל רוזן, חנן פורת ועוד. לצד תושבי המקום, יהודים מן השורה שהיוו את התשתית האנושית של גוש עציון המתחדש. המטרה של חברה קדישא גוש עציון בראשות הרב רפי אוסטרוף, היא לאפשר זיכרון ראוי ומכובד לכל אדם הטמון בבית העלמין ההיסטורי של גוש עציון.

ענף נוסף ומיוחד בפרויקט הוא דפי עדות על כל אחד מ-16 הרוגי נצר אחרון, ניצולי שואה שהיו השריד האחרון במשפחתם, עלו ארצה, לחמו במלחמת העצמאות ונפלו במערכה. מעבר לפרויקט שמותיהם מונצחים על האנדרטה לזכר השואה בבית העלמין של גוש עציון.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר: “עוד פרויקט חשוב של המועצה הדתית בשיתוף עם אגף החינוך לזכרם של נופלי ונפטרי גוש עציון שחיו, חלמו ופעלו בחבל ארצנו, ומתוך אהבה וחיבור למקום מימשו את חזון שיבתנו לנחלת אבותינו. חשוב לנו כחברה לזכור את בני ובנות הגוש שטמונים באדמה קדושה זו”.

יו”ר המועצה הדתית גוש עציון הרב רפי אוסטרוף אמר: “החזון של אתר בית העלמין הוא לאפשר אתר זיכרון לכל תושב בגוש עציון. בימינו, זיכרון לנצח יכול להיות באמצעות האינטרנט. המועצה הדתית גוש עציון מאפשרת הקמת מיני אתר זיכרון לבני משפחה שהלכו לעולמם בתוך האתר של בית העלמין. התוכנית החינוכית תחבר את דור העתיד עם דור המייסדים של גוש עציון המתחדשת, ביחד עם בני המשפחה שעדיין בחיים ויכולים לשתף בזיכרונות שלהם”.

הכתבה באתר מקור ראשון

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}