חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

makor rishon logo 3

“תורה וחכמה”: תשדיר מיוחד לזכרו של הרב לורד יונתן זקס ז”ל

אנשי ציבור, עיתונאים ורבנים יתאחדו להספיד ולזכור את רבה הראשי של בריטניה לשעבר, שנפטר ממחלת הסרטן

מאת מערכת מקור ראשון | ט״ו בכסלו ה׳תשפ״א (01/12/2020)

SACKS EREV IYUNעיתון מקור ראשון, יחד עם שותפים נוספים, ישדר במוצאי שבת הקרובה ערב זיכרון מיוחד תחת הכותרת “תורה וחכמה” לזכרו של רבה של בריטניה לשעבר הרב לורד יונתן זקס ז”ל,  לציון שלושים לפטירתו. במסגרת השידור המיוחד באולפן, נשוחח עם רבנים, אישי ציבור, קרובי משפחה ומכריו של הרב המנוח – מהארץ ומהעולם.

הרב יונתן (יעקב צבי) זקס או “הברון זקס” שימש כרב הראשי של הקהילות העבריות המאוחדות בחבר העמים הבריטי בין השנים 1991 ל-2013 והיה הוגה ופילוסוף שספריו פורסמו ברחבי העולם. בשנת 2005 הוענק לרב זקס תואר אבירות וארבע שנים לאחר מכן הוא צורף לבית הלורדים. בין השאר קידם הרב זקס דיאלוג בין-דתי והרצה רבות על יהדות בעולם המודרני.

את ערב הזכרון יפתח נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, אשר יספיד את הרב הראשי לשעבר. עוד ישתתפו: יו”ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז’י) הרצוג, יו”ר האופוזיציה ח”כ יאיר לפיד, שגרירת ישראל בבריטניה ציפי חוטובלי, נשיא מוסדות אור תורה סטון הרב כתריאל ברנדר, אחיו של הרב זקס עו”ד אלן סאקס, מתרגם ספריו של זקס צור ארליך, ראש המועצה הדתית גוש עציון הרב רפי אוסטרוף, עיתונאית קשת 12 מירי מיכאלי ועורכת ראשית של הוצאת מגיד גילה פיין. עוד ישתתפו ראש מכון בליקלה לשיח בין דתי הרב ד”ר יעקב נגן, הרב אלכס ישראל ממדרשת או”ת לינדנבאום, הרבניות חמוטל שובל ושירה מרילי-מירוויס מהמכון למנהיגות הלכתית, אור תורה סטון, עיתונאי מקור ראשון יאיר שלג ואריאל הורוביץ. מנחה האירוע יהיה עיתונאי מקור ראשון צביקה קליין.

במהלך הערב נשמע דברי תורה המבוססים על תורתו וגישתו של הרב זקס במגוון תחומים כגון דיאלוג בין-דתי ואף יחסו של הרב לחרדיות מחד, וזרמים לא אורתודוקסיים מאידך. במהלך השידור ישתף אחיו של זקס, עו”ד אלן סאקס בקשר האישי המיוחד שלהם, ונספר על השפעתו על הקהילה היהודית בבריטניה, ועל העולם כולו.

השידור המיוחד מופק בשיתוף עם רשת אור תורה סטון, המועצה הדתית גוש עציון ומתנ”ס גוש עציון. הוא יתקיים במוצאי שבת, אור ל-כ’ כסלו, 5 בדצמבר, בשעה 20:00 באתר ובעמוד הפייסבוק של מקור ראשון.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}