חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

“מוזר לעשות משהו גדול כשמאיה לא חלק ממנו, אבל היא תמיד תהיה חלק מאיתנו”

דבריה של טל פריאל, חברתה של מאיה די ז״ל והחברותא שלה במהלך לימודיה במדרשה, לאחר סיום פרויקט מיוחד ללימוד ש”ס משניות לעילוי נשמתן של לוסי, מאיה ורינה ז”ל שקיימה רשת ‘אור תורה סטון’

%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D %D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%AA %D7%93%D7%99 %D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D %D7%A9%D7%A1 %D7%9E%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA 4 scaledהשבוע הגיע לסיומו פרויקט לימוד מיוחד של ש”ס משניות, אשר יזמה רשת ‘אור תורה סטון’ לעילוי נשמתן של לוסי, מאיה ורינה די ז”ל בתקופת השלושים. במהלך החודש, הצטרפו עשרות מתלמידי, בוגרי ומורי הרשת ללימוד ש”ס המשניות.

“אבל כבד הכה אותנו עם שמע הידיעה על רציחתן של בנות משפחת די, אשר הינה חלק ממשפחת אור תורה סטון” ציין הרב ד”ר כתריאל ברנדר, נשיא וראש רשת מוסדות ‘אור תורה סטון’ אשר יזם את הלימוד. “האב ליאו, הוסמך לרבנות על ידי הכולל שלנו, והילדים בוגרי ותלמידי התיכונים והמדרשות שלנו, וככל שחלפו הימים לאחר הרצח, הלכה והתחדדה בקרבנו ההבנה עד כמה גדול האובדן, אשר נלקח ונכחד מאיתנו באופן כה טרגי. חשנו צורך עז ואף אחריות אישית להמשיך ולהאיר את דמותן מעוררת ההשראה של לוסי, מאיה ורינה ז”ל, בכל דרך אפשרית, ומכאן עלה הרעיון לקיים לימוד רשתי משותף של ש”ס משניות לעילוי נשמתן. אין לתאר את גודל ההתרגשות שחשנו לאור התגייסותם של עשרות תלמידינו, בוגרינו וחברי הצוות החינוכי והמנהלי של הרשת לטובת הפרויקט, תוך תקווה ותפילה שלימוד זה לזכרן, יעלה את נשמתן מעלה מעלה”.

%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D %D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%AA %D7%93%D7%99 %D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D %D7%A9%D7%A1 %D7%9E%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA 8 scaledבשבוע שעבר הגיע, כאמור, פרויקט הלימוד לסיומו, כאשר שתים מחברותיה של מאיה ז”ל לספסל הלימודים במדרשת או”ת לינדנבאום-לוד, סיימו את המשניות האחרונות. אחת מהן הייתה טל פריאל, חברתה של מאיה ז״ל והחברותא שלה במהלך לימודיהן במדרשה, שציינה: ״בשנת המדרשה הייתי החברותא של מאיה בסדר בוקר גמרא. ‘חברותת נצח’ אמרנו. מסכת עוקצין, המסכת האחרונה במשנה, עוסקת הרבה בחיבורים. היא שואלת את השאלה – מה חלק ומה לא, מה משמעותי ומה פחות? מאיה תמיד הייתה חלק, ודחפה את כולן להיות חלק. מאיה אהבה כל מה שעשינו, אך במיוחד אהבת הלימוד הייתה טבועה בה, והיא הדביקה בה את כולנו. היא תמיד הייתה עושה עוד ועוד חברותות עם כל בת, מנצלת כל דקה. היא כל כך אהבה את התחושה שהיא חלק ממשהו גדול. היום אני ברגשות מעורבבים – אני מתרגשת, עצובה ובעיקר מתגעגעת. מוזר לעשות משהו גדול, כשמאיה לא חלק ממנו. אבל היא תמיד חלק. תמיד תישאר חלק מאיתנו״.

“מאיה היקרה, כעת בסוף השלושים ללכתך, מתחיל שלב ההנצחה” אמר הרב ד”ר אודי אברמוביץ, ראש מדרשת או”ת לינדנבאום-לוד. “כמה קשה השלב הזה וכמה קשה המילה הזו. היא דורשת מאיתנו להיפרד מקיומך החי בעולם הזה, אל עבר מחוזותיו הרחוקים והעליונים של הנצח, ואין אנו מסוגלים עדיין להיפרד. אך את לימדת אותנו שקושי ועצבות אינם תוכנית עבודה. למרות שלא היית מהבנות שהכל הולך להן בקלות וישר מבינות את הסוגייה או את המקור של רבי נחמן, לעולם לא וויתרת והתעקשת לחזור וללמוד עד שתביני. זאת מתוך התחושה שכל אחד יכול, חייב וראוי ללמוד את התורה, וגם משנה וגם גמרא, וגם שפת אמת ועוד ועוד. לימדת אותנו איך מנצחים ומתגברים על מכשולים, אז גם לנו אין רשות לוותר ולהתייאש. ניצחת איתנו הכל ואנו חייבים לנצח איתך ולהנציח אותך בהוספת תורה וחסד בעולם, ובעיקר במאמצים, בהתמדה ובאמונה בטוב שהנחלת לנו, ואותם אף אויב לעולם לא יצליח לגזול מאיתנו”.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}