חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

logo arutz sheva 6

אהרן רזאל ותלמידי ישיבת ‘נווה שמואל’ בשירת המונים לזכר הנופלים

בישיבה התיכונית ‘אור תורה נווה שמואל’, אשר איבדה מאז ה-7 באוקטובר שמונה מבוגריה, ערכו שירת המונים עם הזמר אהרן רזאל, בהשתתפות חלק ממשפחות הנופלים. ראש הישיבה הרב מילנר: “הכאב והצער נוכחים בישיבה, אך יש גם גילוי של עוצמות נפש וכוחות מופלאים”.

איציק ברנדווין | כ”ד באדר ב’ תשפ”ד, 3 לאפריל, 2024

כ-300 תלמידי הישיבה התיכונית ‘אור תורה נווה שמואל’ מבית רשת ‘אור תורה סטון’ חברו לזמר אהרן רזאל, וקיימו אירוע שירת המונים מרגש, שהוקדש לזכר בוגרי והורי תלמידי הישיבה שנפלו במלחמה.

הישיבה התיכונית ‘אור תורה נווה שמואל’ איבדה מאז ה-7 באוקטובר שמונה מבוגריה, אבותיהם של שנים מהתלמידים ועוד חברי משפחת הישיבה.

בין משתתפי שירת ההמונים היו משפחותיהם של בוגרי הישיבה איתן רוזנצווייג ואיתן דישון הי”ד, וכן משפחתו של יוסי הרשקוביץ הי”ד שבנו לומד בישיבה, אשר נפלו בקרבות.

“אנו מגישים כעת את השראת הביחד לעם ישראל כולו בקליפ שכולו שירה ותפילה להצלחת עם ישראל במלחמה ושחרור החטופים” מציינים בישיבה. “בהשראת חודש אדר אנו מתחננים לקב”ה שיהפוך לנו את הימים האלו מיגון לשמחה ומאבל ליום טוב, ושיעזור לעם ישראל להתאחד בשעה הקשה הזאת כדי להמשיך ולצעוד כאן יחד”.

“שנה מאתגרת עוברת על כל עם ישראל וגם אצלנו בישיבת ‘אור תורה נווה שמואל’ בעקבות נפילת בוגרים והורים”, אומר ראש הישיבה הרב אבישי מילנר, “הכאב והצער נוכחים בישיבה ויחד עם זאת, יש גילוי של עוצמות נפש, וכוחות מופלאים העולים ממשפחות הנופלים ומעם ישראל כולו”.

הרב מילנר מציין כי כחלק ממערך פרויקטים חברתים והתנדבותיים, ייחודיים לשנה זו, זכו בישיבה גם לפרויקט שירת ההמונים, שיזמו והובילו תלמידי שכבת י”ב בישיבה. “חיפשנו שירת המונים שהיא תפילה היוצאת מהלב. לשמחתנו אהרון רזאל המופלא, נענה לאתגר וליווה אותנו בתהליך, בתוכן בנגינה ובלב רגיש” הוא מוסיף.

הרב מילנר מסביר כי השירה פותחת בכאב על ההולכים – “איך אעלה אל אבי והנער איננו איתי”, ממשיכה בתפילה וציפייה לאחווה ואהבת אחים – “את אחי אנוכי מבקש”, ומסיימת בתפילה לשיבת כל החטופים בבריאות הנפש והגוף. “לשירה ולניגון עוצמה ייחודית”, הוא אומר, “זכינו לשירה מרוממת ומעוררת השראה, שנטעה תקווה ואמונה בלב כולנו. מתפללים שנזכה לפדויי ה’ שישובו לציון ברינה, ובע”ה נזכה לחבק לשיר ולרקוד יחד איתם במהרה”.

“ביקשנו להנציח יחד עם משפחות הנופלים במלחמה את זכרם של הבוגרים ואבות התלמידים שנפלו” מוסיף מנהל הישיבה, חזי זכריה, “לצד החלל הגדול שהותירו הנופלים מצאנו את ההשראה והעוצמה בשירה לזכרם. בקעה שירת התלמידים מעומק לב ויחד עם המילים המרוממות תגבר הרוח על המפריד בננו ובשורות אחדות יבואו לפתחנו” מסכם הרב.

הזמר אהרון רזאל מתאר את האירוע העוצמתי – “דמיינו כמה מאות נערים, מתכנסים יחד לשיר ניגון, ניגון שמילותיו הם. ‘איך אעלה אל אבי והנער איננו אתי’ , איפה הנערים שאינם אתנו? נפלו מות גבורים,והיום הם במקום שאין בריה יכולה לעמוד במחיצתם. רק לפני מעט שנים היו אותם גיבורים, פה על הספסל , פה בבית המדרש, פה בחיוכם בנערותם, בעתידם לפניהם. מורשת גדולה השאירו לנו. אהבת ה’, הארץ והתורה. והניגון מקשר אותנו יחד ומעלה בנו את זכרם. היתה לי זכות ענקית להיענות להזמנה של מנהל הישיבה, נווה שמואל, הרב מילנר,לבוא לשיר אתם, עם התלמידם, הצוות והמשפחות, בלב אחד.”

השירה היתה מוקדשת לנופלים: רס”ן יצהר הופמן ז”ל, בוגר מחזור י”ט בישיבה; רס”ב יובל ניר, בוגר מחזור י”ב; רס”ל שי פיזם בוגר מחזור ל”ב; רס”מ גדעון אילני בוגר מחזור כ’; סמ”ר איתן דב רוזנצוויג בוגר מחזור ל”ד; סמ”ר איתן דישון בוגר מחזור ל”ד; סמ”ר יהונתן יצחק סמו בוגר מחזור ל”ד; סרן אלחנן קלמנזון בוגר מחזור י”ג; רס”ן ד”ר איתן נאמן, אביו של תלמיד הישיבה; רס”ם יוסי הרשקוביץ אביו של תלמיד הישיבה. יהי זכרם ברוך.

לכתבה באתר ערוץ 7

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}