Search
Close this search box.

logo arutz sheva 6

האולפנה הדתית שעשתה היסטוריה

אולפנת “אור תורה אוריה” של רשת ‘אור תורה סטון’ הגיעה עד למקום השני בליגת כדורגל האולמות לבתי ספר תיכוניים. הפסידה בגמר 0:2 לתיכון אבין רמת גן

נרי וייס,   22.03.23

%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94 %D7%9E%D7%92%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%AA %D7%9C%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9D %D7%A9%D7%A0%D7%99 %D7%91%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%A0%D7%99%D7%A8 %D7%9B%D7%93%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%9Cב-2019 רשמה אולפנת ‘אור תורה אוריה’ של רשת ‘אור תורה סטון’, היסטוריה. היה זה כאשר זוהי הגיעה עד למעמד גמר ליגת הכדורגל אולמות של בתי הספר התיכוניים ובכך הייתה האולפנה הדתית הראשונה שעשתה זאת.

היום (רביעי) שחזרה האולפנה הדתית את ההישג ההיסטורי כשהתמודדה היום בפעם השניה במעמד הגמר הגדול.

בספורט הישראלי הנשי, שבו ענף הכדורגל אינו מפותח ופופולארי מספיק, וודאי בכל הקשור לנשים דתיות, קבוצת ‘אור תורה אוריה’ היא משב רוח מרענן. הקבוצה מורכבת משחקניות מצטיינות מכיתות י’, יא’ ו-יב’, שחלקן משחקות במקביל במסגרת מקצוענית.

היוזמה להקמת הקבוצה, שהינה הקבוצה הדתית היחידה בליגה, הגיעה לפני כ-4 שנים מהתלמידות עצמן, אשר פנו לרכזת החינוך הגופני באולפנה, רחלי קומר-עזיז, שהקשיבה לבנות והרימה את הכפפה. “באותה תקופה היו מספר תלמידות ששיחקו בקבוצת הפועל קטמון, ומרגע שהן שמעו שקיימת ליגה לבנות בקט-רגל, הן מאד רצו להצטרף ולשחק במסגרתה” מספרת קומר-עזיז, “למרות שלא היה לי ניסיון בתחום, החלטנו לקדם את המהלך בתמיכת המנהלת יונת למברגר”.

כאשר הגיעה הקבוצה לסדרת הגמר לראשונה, נוצרה מציאות חדשה של מעבר מרשות היחיד לרשות הרבים, שהעלתה שאלות הלכתיות. “פנינו לנשיא הרשת, הרב כתריאל ברנדר, בשאלת רב לגבי ההשתתפות” מספרת קומר-עזיז, “נפעמתי מהתגובה שלו ומהאופן בו הוא הקביל זאת לחנוכה. הוא אמר שכפי שאנו מפרסמים ברבים את נרות החג, כך זוהי מצווה להאיר ברבים את הפעילות והעשייה של בנות דתיות שעושות ספורט ומגיעות להישגים, ונתן לנו את ברכתו. עם תמיכת הרשת, יצאנו לדרך, ומאז הכל היסטוריה”.

כחלק מפעילותן בליגה פוגשות שחקניות קבוצות מגוון רחב של תיכונים ברחבי הארץ – חילונים, ערבים ועוד, במה שניתן להגדיר כמפגש חשוב ומקרב לכל הצדדים. “תמיד כשאנחנו מגיעות לתיכונים חילונים, ורואים אותנו עם חצאיות לפני שאנחנו נכנסות לחדר ההלבשה, כולם מאד מופתעים ולוקח להם כמה דקות להאמין ולעכל שאנחנו דתיות ומשחקות כדורגל” מספרת איטה, “השאלה כיצד שני הדברים משתלבים יחד מעסיקה לא מעט אנשים. בהתחלה עוד היינו מובכות מזה אבל עכשיו זה כבר טבעי ואנחנו מסבירות, שאין סתירה בין שמירה על המצוות וקיום אורח חיים דתי לבין חלומות, שאיפות וכושר גופני, שגם התורה מעודדת”.

היום כאמור הגיעה הקבוצה שנוסדה רק לפני 4 שנים, בפעם השניה בתולדותיה למעמד הגמר הנכסף של ליגת הכדורגל אולמות לבתי ספר תיכוניים.

בגמר עצמו הפסידו בנות האולפנה לבנות תיכון אבין רמת גן בתוצאה 0:2, לאחר משחק צמוד. ולמרות זאת, ההישג גדול בפני עצמו.

איטה קונין, קפטנית הקבוצה ותלמידת כיתה י”א באולפנה, אשר הובילה את הקבוצה להישג המרשים, מספרת על חווית המשחק המיוחדת במסגרת הקבוצה ומציינת: “אנחנו עולות למגרש מלוכדות ועם הרבה לב ונשמה, ואני חושבת שזה המתכון שלנו להצלחה עד כה”.

קונין, אשר בשנתיים האחרונות משחקת בקבוצת הנערות הבכירה של הפועל ירושלים, מדגישה את ערך החברות שבולט בקבוצה המיוחדת. “כולנו חברות טובות מאוד מחוץ למגרש, ולמרות שבין נערות יש לפעמים מתחים של מתבגרות, אצלנו קורה דווקא ההפך. אנחנו מגבות זו את זו ומחפות אחת על השנייה כשצריך, בלי אגו, מעמדות או גיל. אני שמחה שהצלחנו להביא כבוד לאולפנה, ובמובן מסוים גם למגזר הדתי, שלא בולט בכלל בענף הכדורגל, וזוהי הזדמנות לשים אותו על המפה” מסכמת איטה.

לקריאת הכתבה באתר ערוץ 7

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}