חיפוש
Close this search box.

logo arutz sheva 6

“הבנות היו בלחץ – הצלחתי לבלום”: נהג האוטובוס פרכס, התלמידה השתלטה על ההגה

הלל, תלמידת כיתה י”א, זיהתה שנהג אוטובוס ההסעות בו נסעה עם חברותיה מאבד הכרה תוך כדי נסיעה, והשתלטה על ההגה.

שמעון כהן | כ”ה בחשון תשפ”ד, 9 בנובמבר, 2023

%D7%94%D7%9C%D7%9C %D7%9B%D7%A0%D7%94 %D7%9B%D7%A5 %D7%90%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94הלל כנה תלמידת כיתה י”א תושבת נוקדים הייתה הבוקר (חמישי) בדרכה לאולפנה בה היא לומדת, אולפנת באולפנת כץ אוריה מרשת אור תורה סטון, הסמוכה לאלון שבות, כאשר לפתע זיהתה שנהג האוטובוס מפרכס ומאבד הכרה. בשיחה עם ערוץ 7 היא מספרת על האירוע המלחיץ שהסתיים בטוב.

היה זה לאחר שתלמידים ירדו מהאוטובוס, הנהג הפנה את האוטובוס והחל להשתלב בתנועה כאשר לפתע נשמע בום, ככל הנראה מהיתקלות של האוטובוס במעקה שבצד הכביש. “הסתכלתי במראה שמעל הנהג וראיתי אותו מפרכס על הצד”, מספרת הלל. “ראיתי את הפנים שלו, הידיים שלו היו עוד על ההגה, אבל הוא נטה הצידה ופרכס. מיד רצתי ותפסתי את ההגה כי הוא התחיל לסטות לכיוון הנגדי שם היו מכוניות. השתלטתי על ההגה, השחלתי רגל ובלמתי את האוטובוס”, היא מתארת.

“לאחר מכן עצר שם אוטובוס אגד. סימנתי שיבואו לעזרה. פתחתי את האוטובוס וממול הגיע אוטובוס של החברה לפיתוח ומשם ירדו הנהג ועוד מתנדב מד”א שהיה איתו והם התחילו בהחייאה של הנהג שאיבד את ההכרה”.

ומה קורה באותן שניות באוטובוס הגדוש בתלמידות עצמו? “כל הבנות היו בלחץ. התקשרו למד”א ולהורים, בכי וצעקות. הבנתי שאני צריכה להשתלט על הסיטואציה כדי למנוע אסון גדול יותר, מהתנגשות ברכב שמגיע מהנתיב הנגדי”.

הלל, אולי יפתיע לגלות, אמנם תלמידת כיתה י”א אבל עדיין לא התחילה ללמוד נהיגה, ובכל זאת ידעה כיצד להשתלט על האוטובוס ולבלום אותו. איך זה קרה? “כשנמצאים במצב לחץ ויודעים שצריך לפעול פשוט פועלים בלי לחשוב יותר מדי אם אני יודעת או לא יודעת. התעסקתי רק בזה שאני צריכה לעצור את האוטובוס”. איך ידעה ללחוץ על הדוושה הנכונה, זו של הבלם, ולא חלילה על זו של הגז? “מסתכלים על ההורים נוהגים”, היא עונה.

על התחושה אחרי האירוע היא מודה ש”עוד לא מעכלים אירוע כזה, אבל מנסים להגיד שמנענו כאן משהו גדול ולהמשיך הלאה”. שאר הבנות שהיו באוטובוס הבינו שהלל הצילה אותן בתושייתה מפגיעה חמורה בהרבה, “קיבלו אותי בהודיה, אמרו תודה רבה על שהצלתי את האוטובוס. כשחזרנו ההנהלה, המחנכת וגם ראש המועצה, כולם באו”.

ומה שלומו של הנהג? “הנהג במצב יציב ובגלל שפעלו מהר הוא אמנם מורדם ומונשם אבל במצב יציב”, משיבה הלל.

מנהלת האולפנה, יונת למברגר, מתארת את האירוע הדרמטי מנקודת מבטה: “קצין הביטחון של מוסדות החינוך באזור התקשר אליי, וסיפר לי על מה שהתרחש. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הלל לא הייתה רצה לעצור את האוטובוס. היא מנעה כמה עשרות נפגעים שהיו יכולים להיגרם במקרה כזה. זה לא רק האוטובוס הזה, שעליו היו כ-20 בנות, אלא גם האוטובוסים מסביב שהיו יכולים להיפגע. מי שמכיר את הלל לא הופתע מההתנהלות שלה. מה שהפתיע אותי זה מהירות התגובה המיידית שלה. אנחנו מדברות המון עם הבנות ואומרת להן לשים לב לאנשים סביבנו, לעזור במה שצריך ולא להשאיר מישהו מאחור. התקופה הנוכחית הכניסה את כולנו מתחת לאלונקה, ואנחנו רואים בכל המדינה אנשים שתומכים זה בזה, וזה משפיע מאוד גם על בני ובנות הנוער. הם הרבה יותר דרוכים ושמים לב לדברים הקטנים, וזה עוזר להציל חיים. “זה חלק מהשריר שנקרא לפעול, לעשות ולקחת אחריות, כי אין מישהו אחר שיעשה את זה במקומך. זה נוכח בעם שלנו בצורה חזקה, ובולט בגילויי הגבורה והתושיה שעליהם אנחנו שומעים מדי יום.”

ינון אחימן, מנכ”ל רשת אור תורה סטון, מוסיף: “אנו מלאים גאווה על תשומת הלב לזולת והתושייה הנדירה אשר הפגינה הלל, שבמעשיה מנעה מה שיכול היה להיגמר כתאונה קשה וכן יחד עם התלמידות האחרות באוטובוס, סייעו לנהג והזעיקו את צוותי החירום למקום שהעניקו לו טיפול. אשרינו שאלו תלמידותינו. אנו מאחלים החלמה מהירה לנהג”.

לכתבה באתר ערוץ 7

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}