חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

logo arutz sheva

ה’סיירת’ שתצא להכיר את יהודי התפוצות

תוכנית חדשה, “סיירת עמיאל”, תוציא צעירים וצעירות לשבוע חשיפה והיכרות עם קהילות יהודיות ועם עבודת השליחים.

ניצן רידר  |  ט’ בניסן התשפ”ב, 10 לאפריל, 2022

לסיירת עמיאלקבוצות הצעירים היהודיים אשר מגיעים ארצה על מנת להתחבר לישראל וליהדות ולחזק את הקשר עם יהודי התפוצות, הפכו כבר חלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי.

תוכנית חדשה של מכון ‘שטראוס-עמיאל’ מבית רשת אור תורה סטון, מבקשת לייצר חוויה מקבילה עבור צעירים וצעירות ישראליים בקהילות יהודיות ברחבי העולם.

המכון, המכשיר ומלווה שליחים ציונים-דתיים בתפוצות, השיק את תוכנית “סיירת עמיאל” במטרה לחשוף צעירים וצעירות לחשיבותה של שליחות בקהילות יהודיות בתפוצות. במסגרת התוכנית, ישלח המכון קבוצות של צעירים וצעירות אשר סיימו לאחרונה את שירותם הצבאי או הלאומי לקהילות יהודיות בתפוצות לשבוע פעילות, במהלכו יקבלו טעימה מחיי השליחות של שליחי המכון, המכהנים בתפקידים חינוכיים ורבניים ברחבי העולםהשליחים הצעירים יחשפו להזדמנויות אשר השליחות מציעה לצד האתגרים הייחודיים שבה, ויזכו לסבסוד מלא של כלל הוצאות הנסיעה. בנוסף לעבודתם לצד השליחים, יזכו חברי המשלחות לחוות את התרבות והחוויות המקומיות.

“ידוע לנו כי לעבודתם של השליחים יש השפעה ייחודית ומשמעותית על התפוצות, כמו גם על ביסוס קשר חיובי יותר של יהודי העולם עם מדינת ישראל” מסביר הרב אליהו בירנבוים ראש מכון ‘שטראוס-עמיאל’.

“מטרת סיירת עמיאל היא לחשוף את הדור הבא של הצעירים הישראלים הן לחשיבות והן לתגמול אשר נלווה להחלטה לצאת מחוץ לגבולותינו על מנת להשפיע על עתידנו הלאומי” הוא מוסיף.

הקבוצה הראשונה של התוכנית תצא מישראל לקראת יום העצמאות למספר קהילות בהן משרתים כאמור שליחי מכון ‘שטראוס-עמיאל’, במדינות שונות במזרח ומערב אירופה ביניהן אנגליה, שוויץ, פולין ואסטוניה.

“למרות שמדובר על שליחות לפרק זמן קצר, אנו בטוחים כי החוויה המיוחדת תגבש בקרב המשתתפים תודעה חיובית כלפי עולם השליחות והצורך להיות עִם עַָם ישראל באשר הוא שם, דבר שבעז”ה יוביל את השליחים הצעירים לחשוב על שליחות ארוכה בבא העת וכן לעודד אחרים ללכת בעקבותיהם”, סיכם.

לכתבה באתר ערוץ 7

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}