חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

logo arutz sheva 6

לומדים, מדברים ומחזקים חיבורים בערב הלימוד הרביעי לשבועות של רשת אור תורה סטון 

רשת ‘אור תורה סטון’ תקיים זו השנה הרביעית ערב לימוד מקוון – לקראת חג השבועות, לציון פועלו וחזונו של הרב שלמה ריסקין. השנה יתקיים ערב הלימוד גם לעילוי נשמותיהן של לוסי, מאיה ורינה די ז”ל, וכן יוקדש לראשונה ערוץ שלם לקיום דיאלוגים ליצירת שיח וחיבור

ערוץ 7 , כ”ה באייר תשפ”ג 16/5/23
WhatsApp Image 2023 05 16 at 09.32.17
צילם: גרשון אלינסון

רשת ‘אור תורה סטון’ תקיים זו השנה הרביעית ערב לימוד תורה מיוחד לרגל חג השבועות, לציון פועלו וחזונו של הרב שלמה ריסקין, רבה של אפרת לשעבר ומי שייסד את הרשת ועמד בראשה במשך למעלה משלושה עשורים.

ערב הלימוד יתקיים באמצעות אפליקציית הזום, אי”ה, ביום שלישי הבא (ג’ בסיון, 23.5), והוא  ימשך לאורך כל הלילה עם 12 שעות של הרצאות ושיעורים במגוון רחב של נושאים, שיועברו על ידי רבנים ורבניות, מחנכים, בוגרים ושליחים של רשת ‘אור תורה סטון’ בארץ ובעולם.

השנה, בנוסף לערוץ בעברית ולערוץ התפוצות עם שיעורים באנגלית וספרדית, יכלול  לראשונה ערב הלימוד גם ערוץ “חברותא” ללימוד ושיח משותף. “העולם היהודי שלנו, מוצא את עצמו בתקופה של שיח אשר לצערנו לעיתים גולש למחוזות אשר פלגו יהודים בתקופות עבר” מציין נשיא וראש רשת ‘אור תורה סטון’, הרב ד”ר כתריאל ברנדר, “דווקא בזמנים מאתגרים אלה, הערוץ החדש נולד מתוך רצון להתחבר ולחזק חיבורים, באמצעות מפגש, שיח ולימוד משותף – דבר שכל כך יקר לרב ריסקין, כמי שהקדיש את מרבית פועלו לבניית גשרים קהילתיים וחברתיים”.

Dee Family
לוסי מאיה ורינה די ז”ל

ברשת אור תורה סטון מציינים, כי הם מקדישים השנה את ערב הלימוד לעילוי נשמותיהן של לוסי, מאיה ורינה די ז”ל. “בשבועות האחרונים חווינו כאב עמוק בצל פיגועי הטרור והמערכה בדרום, שגבו את חייהם של רבים” מציין הרב ברנדר, “אל מול תחושת האבל שאנו חשים בעקבות רציחתן של בנות משפחת די, אשר הינה חלק ממשפחת אור תורה סטון, הלכה והתחדדה בחלוף הימים ההבנה בדבר גודל האובדן שנלקח מאיתנו באופן כה טרגי. לאור כך, אנו רואים זאת כאחריותנו האישית לשמור על אופיין מעורר ההשראה של לוסי, מאיה ורינה ז”ל, בכל דרך אפשרית. תקוותנו ותפילתנו היא שהקדשתו של הלימוד בערב זה לזכרן, תעלה את נשמתן מעלה מעלה”.

ערב הלימוד ייפתח בהרצאתו של הרב ברנדר “ארבעה הורים לתינוק אחד: כיצד נקבע את זהות ההורים בפרספקטיבה הלכתית?”, אשר תביא לידי ביטוי את ניסיונו ארוך השנים בהתמודדות עם דילמות אתיות רפואיות וחברתיות. “החיים היהודיים העכשוויים מעמידים בפנינו שאלות וסוגיות חדשות במגוון רחב של תחומים. אולם, היופי והפלא של המסורת שלנו, הוא ביכולתה לעסוק ולהעניק מענה לאתגרים אלה. ההרצאה שלי תאפשר לנו לבחון הזדמנויות הנקרות בדרכנו בחיים המודרניים, דרך עדשת התורה וההלכה”.

בין  מעבירי השיעורים יהיו גם עו”סיות אלישבע אלעזר ויונת מילר מארגון “יד לאישה” בשיעור על על נעמי ורות כמודל לנשים המתמודדות עם פירוק המשפחה; הרב אברהם סתיו על פסיקת הלכה בענייני אמונה; הרב חיים נבון במבט יהודי על אקטיביזם שיפוטי; אביטל וילנר שלו ואסתר מאיר-הורביץ בנושא “בין עזרא למגילת רות — פולמוס הנשים הנוכריות”; הרב ד”ר יעקב נגן על ריפוי הקשר בין היהדות ודתות העולם; והרבנים שראל רוזנבלט ויוסי פרומן בשיחה על “נעשה ונשמע” – הפזיזות בDNA הלאומי שלנו.

ההשתתפות בערב הלימוד המקוון פתוחה לקהל הרחב, ללא עלות.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}