חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

logo arutz sheva 6

מבצע לחיסון חברתי

תלמידי כיתה י”ב בתיכון “אור תורה דרך אבות” באפרת גייסו 50,000 ש”ח ויחלקו 1000 סלי מזון לקשישים, ניצולי שואה ונזקקים.

ערוץ 7 , ז’ באדר תשפ”א 19/02/21

%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2 %D7%941000תלמידי הישיבות התיכוניות והאולפנות מחכים להגיע לכיתה י”ב ולהיות חלק מאירועי השיא של הפעילויות החברתיות בחודש אדר ובחג הפורים, הכוללים את טקס ההכתרה המפורסם ושוק פורים.

התפשטות מגפת הקורונה יצרה מציאות חדשה, שבה אין אפשרות להתקהל ולקיים את האירועים במתכונתם המקורית. בשנה החולפת עלה מספר הנזקקים בשל המשבר הכלכלי, ובו בזמן קשישים רבים סובלים מבידוד עמוק וקושי בפיתוח פעילות שגרתית לאור מגבלות הנגיף.

תלמידי כיתה י”ב בתיכון “אור תורה דרך אבות” באפרת, מבית רשת אור תורה סטון, בחרו להחליף את טקסי פורים בהתגייסות למיזם חברתי מרגש, אותו הם מגדירים כ’מבצע לחיסון חברתי’, במסגרתו גייסו 50,000 ₪ למען הכנה וחלוקה של סלי מזון לקשישים, ניצולי שואה ונזקקים.

“מנהל החטיבה העליונה הגיע אל נציגי השמינית, שאני אחד מהם, ושאל אותנו מה אנחנו מתכננים לקראת אירועי פורים, ובשיחה עלה הרעיון שנעשה משהו לטובת החברה, בגלל שממילא האירועים מועברים למתכונת מצומצמת בעקבות התפשטות המגפה”, מסביר רן מררי, תלמיד כיתה י”ב בתיכון ואחד מהתלמידים המובילים את המיזם, בשיתוף פעולה מלא עם מורי התיכון.

“לעשות טוב למישהו אחר זה הדבר המדהים ביותר שיש. אמנם לא וויתרנו לגמרי על אירועי הפורים, ונעשה כמה דברים במתכונת מצומצמת, אבל החלטנו להתמסר לפרויקט חלוקת סלי המזון, ויחד עם ההנהלה הצלחנו למצוא את התמהיל הנכון כדי להרבות טוב”, הוסיף מררי.

היוזמה נערכת בשיתוף עם עמותת סח”י ועמותת ‘סיירת רז’, כאשר תוך זמן קצר הצליחו התלמידים להגיע ליעד הקמפיין וגייסו 50,000 ₪ שיספיקו ל-1,000 סלי מזון.

צוות תלמידים עובד בימים אלה על הכנת הסל, ומתנהל מול משווקים לקבלת הצעות מחיר. המבצע מובל על ידי תלמידי השמינית, אך כל תלמידי התיכון משתתפים בגיוס התרומות, באריזה ובחלוקה, אשר תתבצע לקראת פורים.

“הסל והתוכן מותאמים בעיקר לאוכלוסייה מבוגרת, מאחר ו-800 סלי מזון ילכו לקשישים וניצולי שואה באזור ירושלים, שאת כתובתם קיבלנו מעמותת סח”י (סיירת חסד ייחודית), הפעילה באזור ירושלים”, מסביר שמעון בן ישי, מנהל החטיבה העליונה בתיכון, “200 סלים נוספים יחולקו למשפחות מעוטות יכולת ולאזרחים ותיקים באפרת וגוש עציון, שאליהם הגענו דרך אגף הרווחה באפרת ודרך עמותת ‘סיירת רז’. במקביל אנו מקיימים פעילויות ושיחות ללימוד ולהשראה סביב עשיית חסד, שחשובים כפליים בימים הללו.

”אני גאה בתלמידים ובצוות על הרמת הפרויקט הגדול הזה, ובטוח שהוא ייצור גאוות יחידה בבית הספר, ימלא בחדוות עשייה את לבבות התלמידים ויוליד יוזמות נוספות של חסד גם בהמשך. אני קורא לכל מי שליבו פועם נוכח יוזמות ערכיות מסוג זה, לקחת חלק בפרויקט ולהיות שותף בעשיית טוב ובחינוך לערכים”, אמר בן ישי.

לכתבה המלאה בערוץ 7

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}