חיפוש
סגור את תיבת החיפוש


logo arutz sheva

נשיא אור תורה סטון: האמריקאים והרפורמים בארה”ב – שגרירים גדולים של עם ישראל

“האדישות וחוסר היכולת והרצון של מדינת ישראל לתת מקום לצרכים של יהדות התפוצות עלול לגרום לניתוק החיבור עם מדינת ישראל”.

יהונתן גוטליב |  26.10.22

בכנס שדרות לחברה וחינוך שנערך אתמול (שלישי) בבאר שבע, הוקדש מושב בשיתוף קבוצת ראות ליחסים עם יהדות ארה”ב וההתרחקות בינה לבין מדינת ישראל.

הרב ברנדר נואם בכנס שדרות לחינוך וחברה
צילום: כנס שדרות – מכללת קיי

נשיא וראש רשת “אור תורה סטון” הרב ד”ר כתריאל ברנדר אמר: “בארצות הברית חיים כיום 5.8 מיליון יהודים, המהווים 2.4% מכלל אזרחי המדינה, כאשר כ–1.5 מיליון מתוכם (27%) מצהירים על עצמם כחסרי דת, רבים מהם מתקשים להזדהות עם הערכים של ישראל בגלל הדיווחים שהם רואים בחדשות, כמה שמצטייר בעינם כאפליה דתית ורוחנית של אורתודוכסים כנגד יהדות התפוצות, כנגד מיליוני קונסרבטיבים ורפורמים יהודים”.

לדבריו, “המקרה המזעזע שהיה ביוני האחרון שבו משפחה קונסרבטיבית הגיעה במיוחד מארצות הברית כדי לחגוג את בר המצווה ונערים חרדים הגיעו להרוס את השמחה, שרקו, קרעו ושרפו סידורים וקינחו בהם את האף, הוא רק דוגמה אחת לכך. אותם קונסרבטיביים או רפורמים הם שגרירים גדולים של עם ישראל, הם חלק מהלובי היהודי בוושינגטון ודואגים לשמור על האינטרסים של מדינת ישראל”.

RKB %D7%9B%D7%A0%D7%A1 %D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%AA %D7%A4%D7%90%D7%A0%D7%9C %D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C %D7%90%D7%A8%D7%94%D7%91 1“לנו היה ברור שצריך לעשות עבודת תיקון, אחרי שנתניהו פגע ביחסי מדינת ישראל אל מול המפלגה הדמוקרטית”, הוסיף. “הקשר עם יהודי ארה”ב הוזנח, כי הממשלות לא הכירו בפלורליזם יהודי ובקהילות השונות בארה”ב, ואנחנו יצרנו קשר עם הקהילות השונות ומכירים בחשיבות יהדות ארה”ב, והתחלנו מהלך לקירוב הזרמים השונים”.

“נפגשנו עם ההנהגה הצעירה של יהדות ארה”ב והבנו שצריך לייצר קשר גם עם הקהילות שאינן תומכות באופן אוטומטי במדינת ישראל”, אמר. “אני מגיע לקמפוסים ומגלה סטודנטים בקליפורניה ששנים לא ראו בכיר ישראלי – יש נתק מהאוכלוסייה הצעירה, שחייב לתקן”.

קרול נוריאל, מנכ”לית הליגה נגד השמצה בישראל: “חוסר היכולת שלנו לקבל ביקורת על מדינת ישראל הוא דבר הרסני לקהילה היהודית וליחסים שלנו מול הקהילה בארה”ב. צריך לדעת להכיל ולקרב את יהודי ארה”ב מבלי למנוע מהם לתת ביקורת ולשמר אותם תומכי ישראל מתוך דיאלוג. יש עליה של 49% באירועים האנטישמים, הטיפול בנושא הוא של המדינות בהן זה קורה אבל למדינת ישראל יש אחריות כיצד להגיב לנושאים הללו, עלינו לפעול יחד בנושאי החינוך של יהודי ארה”ב”.

קראו את הכתבה באתר ערוץ 7

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}