חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

logo arutz sheva

שר התפוצות נחמן שי: רוצה לראות עליית יהודים מבחירה ולא מחוסר ברירה

שר התפוצות דיבר בכנס שליחים של מכון שטראוס-עמיאל: ״אם לא תהיה זיקה ליהדות ולארץ ישראל לא תהיה עליה״.

אורלי הררי  |  כ”ב בשבט התשפ”ב, 24 ינואר, 2022

שי מדבר עם השליחיםשליחים, רבנים ומחנכים מרחבי אירופה המכהנים בתפקידיהם מטעם מכון ‘שטראוס-עמיאל’ של רשת אור תורה סטון, השתתפו בכנס השליחים באתונה, יוון.

בכנס, שנערך בשיתוף המערך לשירותים רוחניים בהסתדרות הציונית העולמית ומכון ‘בליקלה’ לשיח בין דתי, דנו המשתתפים על התנהלות קהילות ורבנים בעידן הקורונה ופוסט-קורונה, השפעת מתווה הגיור החדש על הקהילות בתפוצות, שיח בין-דתי באירופה ועוד.

במושב הפתיחה של הכנס השתתף שר התפוצות נחמן שי, אשר התייחס לדוח האנטישמיות שפרסם משרדו לקראת יום השואה הבינלאומי שחל ביום חמישי הקרוב, לפיו חל זינוק חריג בהיקף המספרי והגיאוגרפי של תקריות אנטישמיות בעולם.

“ישיבת הממשלה שהתקיימה היום נפתחה בהתייחסות ליום השואה הכללי, והצגתי במסגרתה את דו”ח האנטישמיות. צר לי, אבל האנטישמיות חיה, נושמת ובועטת, כאשר אנו רואים שתי נקודות בולטות בתחום האנטישמיות – הקורונה וזילות מונחי השואה”, אמר שי.

עוד הוסיף השר שי, כי “אנו רואים מתנגדי קורונה רבים הנוקטים במונחי שואה כגטאות, טלאי צהוב וכדומה. האנטישמיות מקבלת כר רחב ופורה ברשתות החברתיות ואנו רואים זינוק ברור במספר התקריות האנטישמיות. פנינו לעולם היהודי ולא נניח לשום יהודי בשום מקום בעולם. אנחנו נגיע לכל יהודי שזקוק לנו בכל מקום בו הוא נמצא”.

השר הדגיש כי “אין שני עמים יהודים – אחד בישראל ושני בתפוצות.יש לנו עם ישראל אחד, אנחנו עם אחד ואנו יודעים היטב מה הן השלכות האנטישמיות. יהודים ברחבי העולם נאלצים להסתיר את החזות היהודית שלהם, והדבר אינו שונה בין יהודי הגר בתפוצות או יהודי שהגיע לבקר בחוץ לארץ.

בסיום דבריו ציין השר שי כי הוא מביע הערכה רבה למשימה החינוכית שהשליחים נושאים בה. “אני רוצה להודות על התוכנית שאתם במכון שטראוס-עמיאל עמלים בה. הכל מתחיל בחינוך והמשימה אותה אתם נושאים חשובה מאוד לעתיד העם היהודי ואני שמח על ההתגייסות שלכם. אתם מנחילים את הזיקה ליהדות ולארץ ישראל אצל הצעירים, אם לא תהיה זיקה ליהדות ולארץ ישראל לא תהיה עליה, ואני רוצה עליה מבחירה, לא מחוסר ברירה”.

לכתבה באתר ערוץ 7

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}