חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

AMLAT STUDENTS 1

משבר הקורונה שינה באופן דרסטי את תכניותיהם של אלפי בוגרי תיכון מהתפוצות שבאו לבלות “שנה בארץ” בהעמקת זהותם היהודית בישראל, מה שהוביל את רובם המכריע לחזור לארצות מולדתם.

לעומתם, עבור מרבית התלמידים בתכנית אמל”ט מבית מדרשת או”ת לינדנבאום – התכנית היחידה בארץ המציעה לצעירות דוברות ספרדית אפשרות ללמוד תורה במשרה מלאה – החזרה הביתה פשוט לא הייתה אפשרות מעשית. לא רק שעלויות הטיסה היו גבוהות מדי (בחלק מהמקרים מעל 10,000 $ לכרטיס לכיוון אחד), אלא גם שההורים האמינו באמונה שלמה שבנותיהן יהיו טובות יותר בישראל. הם נותנים אמון מלא במורים, ובכלל בצוות תכנית אמל”ט שיתעדפו את בטיחות בנותיהם וימשיכו בניהול תכנית חינוכית דינמית וייחודית.

כך נוצר מצב בו 14 בנות תוכנית אמל”ט ממקסיקו, ארגנטינה, ברזיל, וקולומביה נשארו לבדן בקמפוס של מדרשת או”ת לינדנבאום בירושלים וקוראים לזה “בית”. 

נוסף על השיעורים המקוונים, התכניות היומיות של התלמידות כוללות גם אולפן עברית, לימוד בחברותא ופעילויות ערב בבניין, כמו תחרויות מאסטר שף, הכנת סושי, אולימפיאדה, וסדנת תיאטרון המספקות פורקן ללחץ רגשי.

הבנות למדו את הלכות פסח, הכשירו את המטבח של המדרשה, ועשו ביעור חמץ לפני החג. בליווי המדריכה שלהן – בוגרת התכנית שעלתה לארץ וסיימה צבא, ואם בית שאף היא בוגרת התוכנית – הבנות הכינו סדר פסח וארוחות חג שני, שהיו עבורן בין המשמעותיות והיפות ביותר אי פעם. 


לצפות בתמונות קודמות

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}