חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אורי פינק עם הזוכים
%D7%9E%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%9D %D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%AA%D7%90 1

במהלך הגל הראשון של מגיפת הקורונה, כאשר ישראלים עדיין לא הסתגלו לבידוד ולמידה ועבודה מרחוק, הכריזה תכנית “יחד – לזהות יהודית בקהילה” על תחרות ארצית בה איתגרו את הנוער הישראלי ליצור קומיקס בכל נושא מתוך ההגדה מפסח, החג שהיה באותה תקופה ממש מעבר לפינה.

“‘יחד’ שואפת לחבר בין יהודי ישראל למורשתם בצורה משמעותית”, אומרת רכזת הצפון של התוכנית, רחלי הומינר. “תחרות הקומיקס נועדה להניע אותם לחקור את ההגדה ונושאי פסח אחרים בסביבה מהנה ומרגשת, תוך כדי להסית את דעתם מלהיות תקועים בבית.”

מאות מתחרים מוכשרים מכל רחבי הארץ שלחו קומיקס – מאילת לרמת הגולן ובכל מקום שביניהם. האומנויות נשפטו על ידי הקריקטוריסט הישראלי המהולל אורי פינק – שעל האיורים שלו ב”זבנג” גדלו מאות אלפי ילדים ישראלים – ונבחרו חמישה זוכים: יובל רובין בת ה-12 ממשגב; תמר צחור, בת 10.5, מיובלים; שרה כמיסה, בת 12, ממושב נטועה; רוה לוי בן ה-9 מפרדס חנה; והדר נחום, בת 13, מאשדוד.

אחרי חודשים ארוכים של הגבלות והרחקות, ולאחר מכן לימודים מחודשים ועכשיו גם גל שני של קורונה, השבוע חמשת הזוכים סוף סוף התכנסו בסטודיו של אורי פינק בהוד השרון לקבל את הפרס שלהם: מפגש אישי ושיעור מיוחד באיור. 

“היה כיף גדול לארח בסטודיו שלי את הזוכים בתחרות ההגדות בקומיקס,” אמר פינק. “הם קומיקסאים אחד אחד שיש להם גם מה להגיד, מלאים ברעיונות מקוריים ובעלי ראש יצירתי שכל אלה הרבה יותר חשובים בקומיקס מלצייר ‘יפה’ שגם בזה הם לא רעים בכלל.”

פינק גם הוסיף: “אני מקווה שזה שחשפתי אותם לטכניקות וכלים חדשים יהיה להם יותר קל להמחיש את סיפורי הקומיקס העתידיים שלהם והם ימשיכו לספר בציורים עוד הרבה שנים.”

פינק גם העניק לרחלי הומינר מתנת פרידה: קריקטורה מקורית המתארת את הניצוצות שנוצרות כאשר יהודים חילונים ודתיים מחבקים את שורשיהם יחד, באחדות.


לצפות בתמונות קודמות

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}