חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

%D7%93%D7%A8%D7%9A %D7%90%D7%91%D7%95%D7%AA %D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D %D7%9E%D7%A1%D7%A2 %D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%94 %D7%9C%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%94
בדיוק ביום האזכרה, עמדו התלמידים ליד הגרדום ושרו את התקווה בת שנות אלפיים.**משואה לתקומה זו לא רק סיסמה – זו מציאות מיוחדת במינה, כפי שחוו השבוע תלמידי י”ב מתיכון אור תורה דרך אבות, שיצאו למסע מרגש מהשואה והחורבן, אל הגאולה והבניין.

המסע החל במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו, כאן בארץ, כאשר התלמידים חוו סיור באמצעות אתר “ניצחה הרוח”, המבצע סיור וירטואלי של 360 מעלות של המקום הנורא בו הושמדו בני ובנות עמנו.

המסע נמשך בחאן שער הגיא, הידוע גם בשם באב אל-וואד. שם, באמצעות סיור אינטראקטיבי מרגש, חוו התלמידים את סיפור הלחימה והגבורה של המקום המיוחד הזה, השער אל ירושלים.

באנדרטת מגילת האש, בהרי ירושלים, חיברו התלמידים והמחנכים את השואה והתקומה בקשר בל יינתק שלא יישכח לעולם, ולאחר מכן נסעו צפונה וסיימו את היום העמוס והמשמעותי במעגלי שיח מעמיקים.

היום השני של המסע החל בכלא עכו, בו כלאו הבריטים את אסירי המחתרות לפני קום המדינה, והמשמש כיום כמוזיאון המספר את סיפור גבורתם ונחישותם של הלוחמים למען חירות ישראל בארצו. רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר התלמידים והמחנכים שרו יחד את התקווה ליד הגרדום, ממש ביום האזכרה ה-76 לארבעת לוחמי האצ”ל שהוצאו שם להורג בכ”ו בניסן תש”ז (16 באפריל 1947)– דב גרונר, מרדכי אלקחי, יחיאל דרזנר ואליעזר קשאני הי”ד.

הקשר בין שואה לתקומה נמשך בביקור במוזיאון לוחמי הגטאות, בשירת התקווה ואני מאמין, ובמטען רוחני וציוני משמעותי אתו חזרו התלמידים והמחנכים הביתה, בפתח ימי התשועה הבאים עלינו לטובה.

יישר כוח גדול לצוות י״ב בהובלתן של אורטל ונגה שבנו את המסע, ליוסי שדואג לכל מאחורי הקלעים, לצוות המחנכים המנצח, והכי חשוב – לתלמידים האלופים שלנו שתמיד מרגשים ומשמחים אותנו. עם דור כזה, התקווה היא לא רק המנון. היא מציאות.

#התקווה
#משואה_לתקומה
#לזכור_ולא_לשכוח
#אדם_תורה_חיים


לצפות בתמונות קודמות

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}