חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שליחי אור תורה סטון בתפוצות שגויסו ללחימה זוכים לחיבוק חם מהקהילות

17 שליחים של מכון ברו-עמיאל ושטראוס-עמיאל המכהנים בקהילות יהודיות ברחבי העולם, גויסו לאחר אירועי ה-7 באוקטובר, ולא חשבו פעמיים לפני שעלו מיד על טיסות ארצה על מנת להצטרף ללחימה, תוך שהם משאירים מאחור את משפחותיהם כמו גם את הקהילות אותן הם משרתים. במהלך תקופת המילואים והלחימה המאתגרת, שמרו השליחים על קשר עם הקהילות וזכו לחיבוק ותמיכה גדולה מהן, אשר המשיכו עם חזרתם בקבלות פנים מרגשות ומחממות לב, המעידות יותר מהכל, עד כמה נוכחותם ופעילותם של השליחים שלנו מחזקות ומעמיקות את הקשר של הקהילות עם מדינת ישראל ועם היהדות.

“ב-7 באוקטובר בבוקר התחילו להגיע השמועות, ורב הקהילה אמר לי “עומר סע”” מספר עומר כהן, המשמש כשליח הרשת בקהילה החלבית בניו יורק בבית ספר “ישיבת ברקאי” יחד עם אשתו רננה. באותו הלילה עליתי על המטוס הראשון שיצא מנמל התעופה קנדי לארץ, ויום לאחר מכן כבר הייתי בבסיס” הוא מציין.

במהלך תקופת המילואים שמר כהן על קשר עם הקהילה באמצעות סרטונים וקליפים, שבמקביל אשתו רננה, אשר נשארה בניו-יורק עם שלושת ילדיהם, המשיכה לקיים פעילויות לקהילה, למרות ההתמודדות הלא פשוטה והמאתגרת. “חלק מחברי הקהילה עצמה, שהיא קהילה מדהימה ומאוד מאוד ציונית, אף הגיעו ארצה לבקר אותי עם תרומות לבסיס, שרו ורקדו עם החיילים. זה היה באמת מדהים” הוא מספר.

לאחר קצת יותר מחודש מילואים, שב כהן למשפחתו וקהילתו, שם חיכתה לו קבלת פנים שהוא לא ציפה לה. “הרגשתי כמו נשיא המדינה” הוא מספר. “שהגעתי לבית הספר, מאות אנשים התאספו וחיכו לי בחוץ עם דגלים ושלטים, שרו וחיבקו אותי. היה ממש ממש מרגש” הוא מספר.

גם דניאל לויאן, אשר נמצא זו השנה השנייה עם משפחתו בשליחות במיאמי ביץ’, שם הוא ואשתו מורים ליהדות בתיכון היברו אקדמי, גויס כשבוע לאחר שמחת תורה. 

“בשבוע הראשון למילואים, עוד הצלחתי לשלוח מדיי מספר ימים סרטון לתלמידים ולשתף אותם על העשייה שלי ועל המצב, אבל מרגע שנכנסנו לעומק הלחימה בשטח ללא טלפון, הקשר עם הקהילה התאפשר רק באמצעות שליחת סרטונים ביציאות הספורות והקצרות” הוא מספר. “רבים שלחו לי הודעות התעניינו בשלומי ושאלו המון. כל הזמן הזה, טל אשתי המשיכה ללמד בבית הספר ולדבר על המלחמה וישראל בכיתות, ורבים עזרו לה ולילדים, דאגו לאוכל כל יום, עזרה בניקיון, בייביסיטר ובתחזוקת הבית וגם בבית הספר ניסו להקל ולתמוך” הוא מוסיף.

לאחר למעלה מ-40 ימי מילואים, שב לויאן חזרה למיאמי, שם חיכתה לו קבלת פנים מרגשת. “הגעתי לבית הספר בהפתעה, והתלמידים היו מאוד נרגשים” הוא מספר “שאני עוד במדים, התלמידים קפצו עלי בהתרגשות רקדו וחיבקו אותי, עם דגלי ישראל שהם שרים ‘עם ישראל חיי’. סרטון החזרה אף הופץ במיאמי ואנשים פנו אלי ברחוב לומר לי תודה”.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}