חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שרות לזכרן

לציון יום השנה לרציחתן של בנות משפחת די, חברותיה למדרשה של מאיה די ז”ל הקליטו שיר תפילה מרגש לזכרן. “היה לי קשה לתפוס שלא נוכל להתאבל, לעלות לקבר ולעשות לכן אזכרה, אבל כמה זה מתאים לך, שבמקום שרנו שיר גאולה והתמלאנו תקווה” כתבה אליאור חברתה של מאיה בהקדשה לשיר

Tali Dee far right
טלי די (מצד ימין) באולפן הקלטות עם חברותיה מהמדרשה

לרגל יום השנה לרציחתן של לוסי די ובנותיה מאיה ורינה הי”ד בפיגוע ירי שהתרחש בחול המועד פסח שעבר, הקליטו לזכרן תלמידות מדרשת או”ת לינדנבאום-לוד מבית רשת ‘אור תורה סטון’, בה למדה מאיה ז”ל, שיר תפילה מיוחד. בין המשתתפות בפרויקט, הייתה גם טלי די, אשר החלה השנה את לימודיה במדרשה. “זהו פרויקט מדהים וכה יפהפה, שפשוט מביא דמעות לעיני, דמעות של שמחה” ציין ליאו די עם שמיעתו של השיר.

“בדיוק לפני שנה, בחול המועד פסח, כולנו היינו בעיצומן של ההכנות לשבת כשהאדמה רעדה לנו עם הידיעות שהגיעו על פיגוע קשה בבקעת הירדן והגילוי שמאיה שלנו יחד עם אחותה רינה ואימן לוסי נלקחו מאיתנו והחג כמו רעד איתנו” נכתב בהודעה שהוציא צוות המדרשה, “מאז, סערה הארץ כולה והתפילה שיאיר כאור יום חשכת לילה, מהדהדת מסוף העולם ועד סופו. איתה גם הידיעה הפנימית שאנחנו יודעים כי “בא אורך. קומי אורי” – אור שמאיר את המנהרה בדרך לגאולה. התכנסנו בוגרות חברות של מאיה ותלמידות המדרשה, למנגינות ושירים מההתוועדות, שמאיה כל כך אהבה במדרשה, מלאות באהבה, געגוע, תפילות וכיסופים בכל העולמות” נכתב בהודעה.

“הרעיון נולד עוד לאחר הרצח, מקבוצת חברות של מאיה במדרשה” אומרת ראש המדרשה נעמה פרנקל, “לקראת יום השנה לרציחתן, הרגשנו צורך לעשות משהו שינכיח את מאיה ואת החיבור שלה לחברות ולמדרשה, ואולי קצת להרגיש אותה, ומכאן הגיעה ההחלטה להוציא את השיר אל הפועל. חברותיה למדרשה של האחות טלי, ביקשו גם הן להצטרף לפרויקט, וכך אכן היה”.

%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%93 %D7%9C%D7%95%D7%93 %D7%94%D7%A7%D7%9C%D7%98%D7%AA %D7%A9%D7%99%D7%A8 %D7%9C%D7%96%D7%9B%D7%A8 %D7%9E%D7%90%D7%99%D7%94 %D7%93%D7%99 %D7%94%D7%99%D7%93 2
חברותיה של מאיה די ז”ל ממדרשת או”ת לינדנבאום-לוד מקליטות שיר לזכרה

פרנקל מציינת, כי בתהליך הוצאת השיר היה עבורה ועבור הבנות משהו מרפא, ושנוצר באופן טבעי חיבור בין החברות של מאיה הי”ד, שכרגע משרתות בצה”ל או בשירות לאומי, לבין החברות של טלי די שלומדות כעת במדרשה. “בעצם בחירת השירים, שיתאימו לפסח ולמדרשה ולערב שבת, שבו התרחש הפיגוע, ביקשנו לבחור שירים שיתנו תקווה בימים כאלה” מוסיפה פרנקל, “הידיעה שאמנם פסח ולכן אסור להתאבל ביום השנה שלהן, אבל מצד שני נצליח להנכיח את היום באופן מתאים, גם היא נתנה כוח. מאיה הייתה חסרה אבל מאוד נכחה – לצד השיר בחרנו סרטונים ותמונות, על מנת להנכיח כמה חיוּת הייתה בהן, כמה תורה ושמחה בחברות הייתה למאיה. בליבנו תפילה, שבאמת נראה כבר את אור השחר – אור הגאולה שייתן משמעות והבנה למה שאנחנו עוברים כעת” היא מסכמת.

“מאיה, הקלטנו לך שיר – לך, לרינה ולאמך, לוסי כמובן” כתבה בהקדשה לשיר אליאור, חברתה של מאיה מהמדרשה אשר הייתה בין המשתתפות בהקלטת השיר, “היה לי קשה לתפוס שלא נוכל להתאבל, לא נוכל לעלות לקבר ולעשות אזכרה כמו שצריך. אבל כמה זה מתאים לך, שבמקום, שרנו שיר גאולה והתמלאנו תקווה” כתבה אליאור, “עבורי, השיר מוקדש לך ויש לי כל כך הרבה שירים בראש שמוקדשים לך, שלנצח יהיו לי מיוחסים לך, והנה הוספנו עוד אחד לאוסף. שרנו בהשראת ההתוועדויות שכה אהבת בימי חמישי במדרשה, וכמו אז שרנו עד השעות הקטנות של הלילה. היה שמח כמו שהיית רוצה – שרנו, פטפטנו וצחקנו עם צביטה בלב, וזכרנו אותך. המתוק הגיע עם המר, הטוב עם הרע ובירכנו על שניהם, כמו שכתבת בהגדה שהוצאנו בשנת מדרשה. למדתי בשנה האחרונה, ממך ובעקבותיך, שהשמחה ואושר לא מגיעים לבד – האושר יגיע אך תמיד ילווה אותו הכאב, אבל גם ההיפך – שהעצב והגעגוע תמיד נלווים על ידי אהבה, כי מתוך זה הם נובעים. את היית מלאת אהבה –  אהבה לאדם, לארץ, לתורה. כל דבר שעשית עשית במלוא הכוח, החלטת שאת אוהבת אז את אוהבת עד הסוף, ללא התנצלות. היית כל כך נוכחת ועכשיו חסרונך נוכח, אבל האור שהותרת נוכח אפילו יותר. בעקבותיו ובעקבותיך אנשים משתדלים להאיר מעט מאורך בעולם” היא סיכמה.

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}