חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

APRIL 5 PHOTO OF WEEK

ביום שישי האחרון, טנדר חום ענק הוביל שיירה בכבישים המתפתלים בגבול הצפוני של ישראל עם לבנון, כאשר כל העת הרמקולים הפיצה מוזיקה דרך החלונות הפתוחים, מלווה בצעקות נקודתיות מצד נהג הטנדר, אליהו גליל.

גליל הוא רכז התרבות היהודית של תכנית “יחד – זהות יהודית בקהילה” במעלה יוסף – הכולל 22 יישובים, בגליל העליון. השיירה – או כפי שהוא מכנה אותה – “תהלוכת קבלת שבת ניידת” – היא אחת מתשובותיו למשבר הקורונה, ובכך גליל מעודד בידוד מוחלט המונע התכנסויות קהילתיות.

“אנו לא מתכוונים לתת לקורונה לנצח!” מצוין בעלון המפרסם את תכנית קבלת השבת הייחודית. “אנחנו הולכים להרים את המורל ולקבל את פני השבת באופן קהילתי.” העלון הכיל את לוח הזמנים המתוכנן בקפידה של השיירה, ואפשר לתושבים לתזמן את זמן יציאתם מבתיהם, שיוכלו לנופף מהחצרות הקדמיות ומהמרפסות שלהם. והתהלוכה נסעה לאט על מנת לאפשר את הקהילתיות, לעודד אנשים לשיר יחד, לרקוד ברחובות ואפילו כדי לאפשר לתושבים להצטרף עם כליהם המוזיקליים. כל זאת נעשה תוך שמירה על מרחק של 2 מטר בין התושבים, בהנחיית משרד הבריאות.

לאחר שש שעות נסיעה, האירוע הגיע לשיאו באירוע קבלת שבת יותר “מסורתית” עם שירים וסיפורים מסורתיים, ששודר בלייב באמצעות הפייסבוק מהחצר האחורית של גליל.

“זו הייתה יוזמה כל כך מבורכת לשבירת הבידוד שכולנו חשים,” אמרה שרה בכר מקהילת אבן מנחם. “איזו דרך נפלאה לקבל את פני השבת כקהילה, גם כשאנחנו בנפרד.”


לצפות בתמונות קודמות

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}