ארבעה האמריקאים עם צרכים מיוחדים הגיעו לישראל בדרך אל העצמאות

יוחנן גיטלסון, אלי טרופר, ניסן כ"ץ ויהושע הופמן הגיעו לפני כחודש ארצה מארה"ב, קנדה ואנגליה, על מנת לקחת חלק בתוכנית בה יחוו את ישראל באופן המותאם לצרכיהם המיוחדים

מעריב אונליין , 03/12/21 

דרכנו בניםקבוצות בני הנוער היהודים מרחבי העולם המטיילים ולומדים בארץ, הפכו כבר מזמן לחלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי וההגעה ארצה הפכה חלק מהצ'ק ליסט של כל צעיר יהודי בחו"ל שסיים את לימודי התיכון.

תכנית דרכינו היא התוכנית הראשונה מסוגה בישראל המבקשת להנגיש חוויה מיוחדת זו גם לצעירים וצעירות עם צרכים מיוחדים מחו"ל, מתוך אמונה כי היהדות והזיקה לישראל הן נחלתן של כל יהודי. התוכנית מיועדת לצעירים עם מגוון צרכים מיוחדים, דוגמת תסמונת דאון, תסמונת אספרגר, אוטיזם ועיכוב התפתחות.

לאחר קרוב לשנתיים בהן התוכנית התקיימה תחת מגבלות הקורונה, קבוצה חדשה של משתתפים, 8 בנות ו-12 בנים, נחתה בשבוע שעבר בנתב"ג בהתרגשות רבה.

שנת הפעילות של המשתתפים בארץ תכלול לימודים עיוניים ושיעורי יהדות, קבלת הכשרה מקצועית, טיולים, סיורי מורשת, התנדבות בקהילה ובצה"ל, וכן למידה אישית ופרקטיקה של כישורי חיים וביטחון עצמי.

"בבסיס פעילותה של הרשת, עומד חזון של הכלה והנגשת היהדות לכל אדם שחפץ בה, ואין זה משנה מאיזה רקע הוא מגיע או אם יש לו צרכים מיוחדים" אומר הרב ד"ר כתריאל ברנדר, נשיא וראש מוסדות רשת אור תורה סטון. "כבני אדם, הורים ומחנכים המייצגים את ערכי היהדות, אנו חייבים לקיים את המסגרות שיאפשרו זאת עבור אנשים עם צרכים מיוחדים ויעניקו להם את הפתרונות וההתאמות הנדרשים בכל תחומי העשייה והחיים".

"אני כל כך מתרגשת להיות סוף סוף כאן בישראל, ולא יכולה כבר לחכות ולהתחיל בלמידה האמיתית" אמרה חיה בריימן מניו-יורק, אחת התלמידות החדשות בתוכנית. "למרות שאנחנו כרגע בבידוד, כבר כיף לנו מאד וזו הזדמנות לבלות קצת זמן איכות יחד ולהכיר אחד את השני".

לכתבה המלאה במעריב

Print Friendly, PDF & Email

לשיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין