חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות

אור תורה סטון.

אדם. תורה. חיים.

אור תורה סטון מאירה ופורצת דרך כבר קרוב ליובל שנים בחינוך ציוני-דתי ובעשייה חברתית בארץ ובעולם מתוך שאיפה מתמדת לאחריות, מנהיגות והקשבה.

בפסיפס מגוון וייחודי, כוללת הרשת כ-32 מוסדות לחינוך תיכוני ועל-תיכוני, ישיבות, מדרשות, מכונים תורניים, מרכזי סיוע למסורבות גט ועגונות, תכנית הכשרת שליחים, רבנים ומנהיגי קהילות ברחבי העולם, אולפני גיור, ארגון לחיזוק זהות יהודית- ישראלית, מיזמים תורניים וחברתיים ועוד.

רשת אור תורה סטון מתאפיינת במוסדות המבקשים לקיים דיאלוג תורני-חינוכי קשוב עם המציאות העכשווית, מתוך מחויבות להארת התורה בחייהם של כל נער ונערה, איש ואישה.

neveh shmuel 2023 2 scaled
Neveh Channa 2023 scaled

רשת אור תורה סטון החלה את דרכה ב1983 עם הקמת תיכון בודד ומאז גדלה והתרחבה, וכיום הרשת מונה 30 מוסדות ותוכניות, ביניהם: תיכונים, אולפנות, ישיבה תיכונית וישיבה גבוהה, מדרשות, אולפן גיור, מכון להכשרת מחנכים ומחנכות, תוכנית ‘יחד’ להעמקת הזהות היהודית במתנסי”ם, ארגון ‘יד לאישה’ המסייע למסורבות גט ולעגונות, תוכנית ‘דרכנו’ הנותנת מענה לנערים ונערות בעלי צרכים מיוחדים מחו”ל ועוד.

לא בכדי נבחרו המילים “אור” ו”תורה” לשאת את שמה של הרשת. בעולם רווי אתגרים, עמוס הזדמנויות ומשופע פיתויים שונים בלי סוף, מאירה רשת ‘אור תורה סטון’ את הדרך, ממקדת אותה ומנגישה את היהדות לכל אדם באשר הוא, ללא הבדלי רקע או יכולת. הרשת מתמודדת בהצלחה עם האתגרים העכשוויים וניתן אף לומר שבפועלה הרב שינתה את ההיסטוריה היהודית, במישור החינוכי, המשפטי והחברתי.

כניסתו של הרב ד”ר כתריאל (קנת’) ברנדר בשנת תשע”ט לתפקידו כנשיא הרשת וראש המוסדות הביאה עימה רוח של התחדשות, והעלתה את עשייתה של הרשת לשלב הבא: הובלת המוסדות לעשייה חדשנית, פיתוח מנהיגות עכשווית ומיזמים חברתיים בקהילות השונות, וקידום יוזמות נוספות פורצות דרך.

בפועלו נשען הרב ברנדר על חזונו של הרב ד”ר שלמה ריסקין, מייסד רשת אור תורה סטון, לפעול מתוך עולם התורה למעורבות בכל מעגלי החיים למען עשות טוב. לאור חזון זה פועלים עד היום כל מוסדות הרשת למעורבות כנה ואמיצה ברבדיה השונים של החברה הישראלית והיהודית. 

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.