אור תורה סטון: מאירים את העולם

רשת 'אור תורה סטון' כוללת מגוון מוסדות חינוכיים, תוכניות ומיזמים חברתיים, הפועלים ברוח ההלכה האורתודוקסית בארץ ובעולם. חזונה של הרשת מתבטא במוטו המנחה את פעולותיה: אדם. תורה. חיים. מכוח האמונה שהתורה היא הציר המרכזי בפעולתנו, צריך כל אדם לפעול להטבת המציאות, ולפעול באומץ ובהתמדה כדי להשפיע לטובה על החברה, ולשלב בין העולם המודרני לבין העולם האורתודוקסי, בכל מעגלי החיים.

מוסדות הרשת פועלים לאור קו מנחה זה, ומתוכם צומחת מנהיגות תורנית וחינוכית רלוונטית, המעצבת קהילות יהודיות מודרניות וציוניות מתוך תחושת אחריות, שליחות וקירוב לבבות. בכך מתפתחת בלבבות התלמידים רגישות עמוקה לנושאים הומאניים ולסוגיות יומיומיות.

רשת 'אור תורה סטון' החלה את דרכה בהקמת תיכון בודד ומאז גדלה והתרחבה, וכיום הרשת מונה 30 מוסדות ותוכניות, ביניהם: תיכונים, אולפנות, ישיבה תיכונית וישיבה גבוהה, מדרשות, אולפן גיור, מכון להכשרת מחנכים ומחנכות, תוכנית 'יחד' להעמקת הזהות היהודית במתנסי"ם, ארגון 'יד לאישה' המסייע למסורבות גט ולעגונות, תוכנית 'דרכנו' הנותנת מענה לנערים ונערות בעלי צרכים מיוחדים מחו"ל ועוד.

לא בכדי נבחרו המילים "אור" ו"תורה" לשאת את שמה של הרשת. בעולם רווי אתגרים, עמוס הזדמנויות ומשופע פיתויים שונים בלי סוף, מאירה רשת 'אור תורה סטון' את הדרך, ממקדת אותה ומנגישה את היהדות לכל אדם באשר הוא, ללא הבדלי רקע או יכולת. הרשת מתמודדת בהצלחה עם האתגרים העכשוויים וניתן אף לומר שבפועלה הרב שינתה את ההיסטוריה היהודית, במישור החינוכי, המשפטי והחברתי.

כניסתו של הרב ד"ר כתריאל (קנת') ברנדר בשנת תשע"ט לתפקידו כנשיא הרשת וראש המוסדות הביאה עימה רוח של התחדשות, והעלתה את עשייתה של הרשת לשלב הבא: הובלת המוסדות לעשייה חדשנית, פיתוח מנהיגות עכשווית ומיזמים חברתיים בקהילות השונות, וקידום יוזמות נוספות פורצות דרך.

בפועלו נשען הרב ברנדר על חזונו של הרב ד"ר שלמה ריסקין, מייסד רשת 'אור תורה סטון' והנשיא בדימוס, לפעול מתוך עולם התורה למעורבות בכל מעגלי החיים למען עשות טוב. לאור חזון זה פועלים עד היום כל מוסדות הרשת למעורבות כנה ואמיצה ברבדיה השונים של החברה הישראלית והיהודית.

רשת 'אור תורה סטון' – נאמנים לדרך, ומחויבים להוביל את העם היהודי מתוך עולם התורה, ההלכה, החינוך והחסד.