חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

logo arutz sheva 6

לראשונה מאז הקורונה – כנס שליחים בקהילות יהודיות באמריקה הלטינית וצפון אמריקה

כ-50 שליחים, רבנים ומחנכים מקהילות יהודיות בארה”ב, קנדה ואמריקה הלטינית הגיעו למיאמי לשלושה ימים ושמעו הרצאות TED בנושא עתידה של יהדות אמריקה, אתגרי השעה והקשר לישראל. המשתתפים דנו על פעילות קירוב ודו-שיח עם קהילות מתבוללות, ישראלים, דתל”שים ועוד.

ערוץ 7 | י”ח בסיון תשפ”ג, 7 ביוני, 2023

Group photo of emissaries at the Regional Conference in Miamiלראשונה מאז סיום מגיפת הקורונה, התקיים השבוע במיאמי כנס השליחים השנתי של מכון שטראוס-עמיאל באמריקה הלטינית וצפון אמריקה.

הכנס, אשר התקיים בבית הכנסת סקייליק שבפלורידה, כלל הרצאות TED בנושא עתידה של יהדות אמריקה, אתגרי השעה והקשר לישראל, והשתתפו בו למעלה מ-50 שליחים, רבנים ומחנכים מקהילות יהודיות במדינות ארה”ב, קנדה ואמריקה הלטינית.

בין הדוברים היו נשיא וראש מוסדות רשת אור תורה סטון הרב ד”ר כתריאל ברנדר, ראש המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית עו”ד רועי אביקסיס, נציג המחלקה לחינוך בצפון אמריקה של ההסתדרות הציונית העולמית אילן פרידמן, סגן יו”ר קק”ל ונציג המזרחי העולמית במוסדות הלאומיים ועוד.

במהלך שלושת ימי הכנס, דנו המשתתפים על פעילות קירוב ודו-שיח עם ציבורים שונים, דוגמת קהילות קטנות, קהילות מתבוללות, ישראלים ודתל”שים, זהות יהודית בדור ה-Z, זהות יהודית בעולם דיגיטלי ועוד.

“התייחסנו לאתגרים עכשוויים דרך עדשת המקורות ההלכתיים העתיקים, ובחנו כיצד ניתן להעביר את המסרים של היהדות בצורה יעילה ולהנגיש אותה באמצעות החידושים המודרניים ביותר, דוגמת בינה מלאכותית ופלטפורמות המדיה השונות”, סיפר נשיא וראש מוסדות רשת אור תורה סטון הרב ד”ר כתריאל ברנדר, “ביקרנו בקהילות יהודיות מקומיות משגשגות המדגימות מעורבות וסובלנות, ונהנינו משיחות חשובות בתחומי הדינמיקה המשפחתית והפיננסים. השליחים שלנו התחזקו בידיעה שהם חלק ממשהו גדול יותר. זה היה כנס נפלא ומרומם נפש, שנתן השראה לי ולעמיתיי מכון שטראוס-עמיאל, בכך שהיינו עדים לעבודה המדהימה, המסירות והדינמיות של השליחים שלנו”.

“יחד עם השליחים שוחחנו על היכולת שלנו להיות גורם מחבר בין מדינת ישראל ליהדות התפוצות”, אמר ראש המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית עו”ד רועי אביקסיס, “זאת על אף שישנן רוחות של קוטביות בארץ אנחנו מקדמים מסר של חיבור ואחדות בין כל חלקי העם”.

“הרבנים והמחנכים שהגיעו לכנס, הוכיחו פעם נוספת את מסירות הנפש והמקצועיות שמאפיינת את שליחי אור תורה סטון בצפון אמריקה ואמריקה הלטינית”, סיכם ראש מכון שטראוס-עמיאל, הרב אליהו בירנבוים. “כל שליח בקהילתו עושה עבודה יסודית ומסורה כדי לחזק את קיום הקהילות היהודיות בבתי הספר במדינות ואזורים אלה”.

לכתבה באתר ערוץ 7

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}