חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אולפן לגיור ‘אור תורה’ לדוברי ספרדית

Chana Rivera e1681481526309

אולפן הגיור “אור תורה” הוקם מתוך חזון של חיזוק העם היהודי ומדינת ישראל על ידי גיור כהלכה, מתוך גישה מקרבת ומחבקת ומתוך ראייה שהגיור הוא נושא חשוב לחיזוק עתידו של העם היהודי בארץ ובקהילות בתפוצות. 

בשנים האחרונות, רבים הם המבקשים להתגייר ולהצטרף לעם היהודי. הן צאצאי יהודים ובנים לאבא יהודי, הן עקב נישואי תערובת והן גרי צדק המבקשים לקשור את גורלם עם העם היהודי מתוך אמונה עמוקה באלוקי ישראל וחזון הנביאים. עבור רבים, הגיור מהווה סגירת מעגל היסטורי ומשפחתי.

אולפן אור תורה פועל בשפה הספרדית, הפורטוגזית והאיטלקית ומקבל תלמידים הגרים בארץ או הבאים ממדינות שונות באירופה ואמריקה הלטינית. הלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע במשך שנה בקמפוס היפה ע”ש רוברט ברן. מטרת הלימודים באולפן הינה חיבור הגרים להיסטוריה היהודית ויצירת “סיפור אהבה” בינם לבין היהדות מבחינה אינטלקטואלית, רגשית ומעשית בכדי לסיים את תהליך הגיור ולצרף אותם לעם היהודי ולמדינת ישראל.

תכנית הלימודים של האולפן נבנתה במשך השנים על ידי צוות האולפן, ובנוסף לנושאים רבים הקשורים לאמונה, מצוות, מועדים, תפילה וערכי היהדות, כוללת התכנית גם היסטוריה יהודית, לימוד השפה העברית, ציונות, דרכי התייחסות למשפחה הגרעינית הלא יהודית, הבדלים בין יהדות ונצרות ועוד.

באולפן מאמינים שגיור הוא תחום רגיש הדורש התייחסות אישית, הבנת התרבות והשפה ממנה בא הגר, ודאגה אישית לצרכיו של הגר לאורך תהליך הגיור. לכן, אנו משלבים את הלימודים באולפן גם במשפחות מלוות המזמינות את הגרים לביתם לשבת והופכות למשפחה מאמצת עבור הגר, בדאגה לשילוב ילדי המשפחות בבתי הספר, בהדרכה להשתלבות בחברה הישראלית, במציאת עבודה ומגורים ליד קהילה דתית, וכן בדאגה לשמחות אישיות, כגון בר מצוה, שידוכים וחתונות.

לאורך השנים עברו בשערי אולפן הגיור אלפי תלמידים ותלמידות וקוימו מאות חופות ובר מצוות. לכל אדם ולכל משפחה יש את הסיפור האישי שלה, וכך הולך ונבנה סיפורו של העם היהודי.

אולפן אור תורה מהווה מודל מיוחד לליווי הגר מתחילת דרכו, בהצטרפות לעם היהודי, ועד לעמידתו בשערי בית הדין- מתוך אהבה, דאגה ורגישות אנושית. התלמידים המסיימים את האולפן מגיעים לבית הדין הרבני לגיור של הרבנות הראשית ואגף הגיור הפועל במשרד ראש הממשלה. כלל תלמידי האולפן מצליחים לסיים את התהליך בהצלחה רבה ומקבלים מעמד של אזרחים ועולים חדשים בסיומו.

הרבנית רננה בירנבוים, אשר הקימה את האולפן ומנהלת אותו, היא דמות חינוכית מוכרת, בעלת תואר שני במחשבת ישראל וספרות עברית. לרננה ניסיון של שנים כרבנית בקהילות באורוגוואי ובטורינו, איטליה והיא ניחנה בגישה אנושית וחיובית לתלמידי אולפן הגיור, ומהווה דמות לחיקוי בקרב תלמידי האולפן.

ראש האולפן:הרבנית רננה בירנבוים
Director:
טלפון:02-5880910
טלפון:
פייסבוק 
אינסטגרם 

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}