חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המדרשה הישראלית

%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%AA %D7%9E%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A8 %D7%90 2023 Midrasha Yisraelit scaled e1694102252174המדרשה הישראלית, בית מדרש משותף לבנות דתיות וחילוניות בצוותא, יצאה לדרך בשנת הלימודים תשפ”ד 2023-24.

בית המדרש מאפשר חופש דעות מלא להשקפות שונות בעולם היהודי מתוך הבנה שהמפגש עם האחר והשונה יעמיק את הזהות היהודית של הלומדות. בית המדרש מכבד כל אחת ויאפשר לכולן לנהוג על פי אמונתן. המדרשה ממוקמת בלב המושבה פרדס חנה, מקום ייחודי אשר מהווה בית עבור מגוון רחב של אנשים מכל קשת החברה הישראלית.

מה לומדים? במדרשה מתקיימים שיעורים אשר חושפים את התלמידות לארון הספרים היהודי- ישראלי על כל גווניו. הלימוד מתקיים מתוך שיח מכבד ומתוך התחשבות והכלה של הדעות השונות. הקונספט הלימודי הוא להפגיש את הבנות עם תכנים ודילמות ערכיים-רוחניים-יהודיים בעלי נימה אקטואלית, כגון סוגיות רוחניות, זהות ישראלית, דת ומדינה, תיאוריות חברתיות, ציונות, פילוסופיה יהודית, אומנות ועוד.

עשייה קהילתית: מתוך רצון לחנך לאחריות חברתית ומתוך אמונה שנתינה עומדת בבסיס זהותנו היהודית מוקדש זמן שבועי לעשיה קהילתית. העשייה מתבצע במספר מקומות על מנת לתת מענה לצרכים השונים שבקהילה. נשאף שמתוך עשייה זו ייווצר חיבור חזק ומשמעותי לקהילה שמסביבנו.

גיוס לצה”ל: במדרשה רואים בגיוס התלמידות לצבא ערך עליון, ומעודדים שירות משמעותי. הכנה לצבא מהווה חלק מתוכנית הלימודים השנתית. התלמידות תוכלנה להצטרף לגרעין הדס ולקבל מהמדרשה ליווי לאורך כל תהליך הגיוס ובשירות עצמו.

סיור לימודי: על מנת להכיר חבלי ארץ שונים, בנות המדרשה יוצאות פעם בחודש ליום סיור לימודי אשר יכלול טיול, מפגש עם אנשים מקומיים ועשייה קהילתית. ימים אלו מחזקות את הקשר של התלמידות אל האזור בו יסירו ויחשפו אותם לאוכלוסיות שונות בחברה הישראלית.

הרצאת אורח: פעם בחודש מועברת הרצאת אורח. ההרצאות מתעסקות במגוון נושאים כגון: מנהיגות, אחריות חברתית, התמודדות עם אתגרים וצמיחה אישית. גם הורי התלמידות מוזמנים לקחת חלק בהרצאות אלו וכך מעמיקים את החיבור של התלמידות ובני משפחותיהם אל המדרשה.

צוות: הצוות שמלמד במדרשה מורכב מדתיים ומחילונים, גברים ונשים, בעלי השקפות שונות, אשר חושפים את התלמידות לעולם תוכן עשיר ורחב.

*אסתר מאיר הורביץ – ראש המדרשה, שואפת להעמקת הזהויות השונות בתוך המדרשה, לריבוי הקולות ולפיתוח קול נשי עוצמתי וייחודי. מתגוררת בזכרון יעקב, נשואה ואם לשלושה ילדים.

*הרב אהד טהרלב – מייסד המדרשה הישראלית, ראש מדרשת או”ת לינדנבאום בירושלים ואחראי על שלוחות המדרשה בכרמיאל ובלוד, חבר הוועד המנהל בארגון רבני בית הלל.

*אביטל וילנר שלו – ראש המדרשה, שואפת להפוך את אוצרות ארון הספרים היהודי למרחב של בית עבור כל אחת ואחת במדרשה. מתגוררת במצפה אילן, נשואה ואם לשלושה ילדים.

המדרשה שואפת להצמיח תלמידות המחוברות לעולם הרוח היהודי ולחברה הישראלית ואשר תחושות של אחריות ועשייה חברתית יפעמו בליבם. אנו מאמינים שהתלמידות יצליחו לשים את ערך כבוד האדם במקום מרכזי בחיי היומיום שלהן ועל כן יצליחו לחיות בצוותא וללמוד ביחד לאורך השנה.

ראש המדרשה:אביטל וילנר שלו
ראש המדרשה:אסתר מאיר-הורביץ
טלפון:
טלפון:
אימייל:
פייסבוק 
אינסטגרם 

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}