חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ישיבה תיכונית ‘אור תורה נווה שמואל’ ע”ש שמואל פנחס אהרמן

neveh shmuel 2023ישיבת ‘אור תורה נווה שמואל’ ע”ש שמואל אהרמן הוקמה בר”ח אלול תשמ”ג באפרת אשר בגוש עציון. הישיבה נושאת שלושה דגלים לאורו, וברוח דבריו, של מרן הראי”ה קוק זצ”ל.

התורה והקודש – “מה אהבתי תורתך”

הישיבה מחנכת לאמונה ולקיום מצוות ומבקשת להקנות אהבת תורה ותלמודה, באופן שישפיע ויעצב את עולמו, אישיותו ומידותיו של הנער. מעבר למסגרת השיעורים והסדרים, ניתן דגש ועידוד ללימוד תורה לשמה בחוגים, ‘משמר’ ‘חבורות’, דף יומי וכיו”ב.  מסגרות ‘תורה לשמה’ רבות מתקיימות ביוזמת הבנים.  לצד קבוצות לימוד הגמרא בהן משתלבים התלמידים בהתאם לגישותיהם וליכולותיהם, מופעלת גם תכנית “תורת חיים” – המאפשרת לתלמידים לבחור תגבור והעשרה במגוון תחומי הדעת התורניים. 

היחס האישי והטיפול המסור בכל תלמיד בישיבה מאפשר לתלמידים להתפתח ולכוון את כישוריהם ואת נטיותיהם, וליצור קשר עמוק בינם לבין הצוות החינוכי. הרב המחנך, המורים, המדריכים ורבני הפנימייה – המהווים מוקד חינוכי ייחודי נוסף – מובילים יחדיו את הנער בשלבי התבגרותו ובבניין עולמו הרוחני. נעשה מאמץ לשמור על מסגרת מצומצמת של תלמידים בכיתה, והניסיון מוכיח כי כך ניתן לבנות ולקיים קשר הדוק ומשמעותי עם הבנים כולם.

העם  – “בתוך עמי אנוכי יושבת”

הישיבה מחנכת לשותפות בחיי העם והמדינה, ומעודדת נטילת חלק ואחריות בקשיים, במאמצים ובאתגרים. לתרומה לחברה נודעת חשיבות רבה, החורזת את פעולותיהם של תלמידי הישיבה בעבודה קהילתית, בהתנדבות לפעולות צדקה וחסד, בסיוע לנזקקים, ובעזרה למוסדות בריאות ולארגוני ציבור מגוונים. כחלק מהתהליך החינוכי עוברים הבנים סדנאות ושיעורי מנהיגות, מתוך ענווה ואמונה כי ביכולתם להוביל תהליכים ערכיים וקהילתיים למען העם והארץ.

האדם – “לעולם יהא אדם”

בישיבה מתקיימים לימודים ברמה גבוהה בכל תחומי הדעת. תשומת לב מיוחדת ניתנת לבחירתו ולשאיפותיו הלימודיות של כל תלמיד. הלימוד נעשה מתוך עניין וחדוות הדעת, ומלווה בהצבת אתגרים, תוך שימת דגש על עבודתו העצמית של התלמיד. כחלק מערך ומאווירת האמון שבישיבה, מתבצעים כל המבחנים ללא השגחה כ”מבחני כבוד”. הישיבה מעודדת את הנער לרכוש השכלה ולהרחיב את אופקיו, כחלק מהכנתו להתמודדות עם אתגרי החיים. ואכן, הישגי התלמידים יפים ומרשימים.

המגמות הקיימות בישיבה: היסטוריה, ספרות, פיזיקה, מדעי הסביבה, ביולוגיה, מחשבים, קולנוע, לימודי א”י ועבודות חקר.

ברכה רבה רואה הישיבה בבוגריה, הממשיכים – רובם ככולם – את דרכם בתורה וביראה בישיבות ובמכינות. לאחרונה צוינה הישיבה ככזו שבניה מובילים בשירות משמעותי, קרבי ופיקודי, בצה”ל. כמו כן, בוגרי הישיבה משולבים היטב בכל תחומי התורה והעבודה במדינה.

ראש הישיבה:הרב אבישי מילנר
מנהל הישיבה:חזי זכריה
טלפון:02-5488430
טלפון:
פייסבוק 
אינסטגרם 

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}