חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדרשת או”ת לינדנבאום – ירושלים

ML Finkle in beit midrash 2023 3מדרשת או”ת לינדנבאום, המכונה כ”אם המדרשות” על חלוצת לימוד התורה והגמרא לנשים, הוקמה לפני למעלה מ-20 שנה, והפכה למוקד רב-פנים ללימודי יהדות, הסולל את דרכן של נשים להשכלה תורנית רחבה ומעמיקה. המדרשה שוכנת בירושלים ולה שתי שלוחות נוספות בלוד ובכרמיאל.

מטרת המדרשה הינה להוות מקור לבירור כן ועמוק של תלמידותיה עם עצמן ועם יהדותן בתוך עולם עבודת ה’ שלהן, להוות עבורן נקודת מפגש המחברת בין ה”אני” לבין התורה.

במדרשת או”ת לינדנבאום קיים שילוב של מחויבות להלכה עם פתיחות מחשבתית המתבטאת בהיצע גדול של שיעורים העוסקים בנושאים מגוונים, דרכי לימוד ופסיפס אישיים, וגישות איתן נפגשות הלומדות. כך הלומדת סוללת את דרכה הרוחנית האינדיבידואלית ומפתחת את מידותיה האישיות. 

הלימודים במדרשה מלווים בפעילות רוחנית וחברתית: סיורים בירושלים, ערבי התוועדות, ימי עיון, שבתות משותפות ועוד.

בנוסף לעצמאות הלמדנית והמחשבתית, המדרשה רואה ערך רב במפגש עם החברה הישראלית, ובתרומה משמעותית לחברה ולמדינה. השירות הצבאי או השירות לאומי בהן בנות המדרשה נוטלות חלק, מהווה המשך ישיר של הלימוד בה. בכך הופכת התורה של בית המדרש לתורת חיים של נתינה ועשייה.

תכניות הדגל במדרשת או"ת לינדנבאום:

better optons for Hadas pic 3תכנית הדס: תכנית המשלבת שנת לימוד תורה לשמה, ולאחריה שירות צבאי מאתגר במסגרת גרעין. הבנות המתגייסות מלוות על ידי צוות המדרשה גם במהלך השירות. כמעט 30% מבנות תכנית הדס מתקדמות לקצונה וממשיכות לשרת בצה”ל בתפקידי פיקוד חשובים ומשמעותיים.

תכנית תושיה: תכנית המשלבת שנת לימוד תורה לשמה ולאחריה שירות לאומי.

תכניות לבוגרות שירות (ברוריה ושנה ב’): תכניות המיועדות לבוגרות שירות צבאי או שירות לאומי המעוניינות להעמיק בתורה ולהרחיב את הידע שלהן בארון הספרים היהודי לפני צאתן לחיים הבוגרים.

Ohad Tushia e1534261501129מדראשית: הכנה תורנית קצרה וממוקדת, בת כעשרה שבועות, לבת הדתייה העומדת לפני גיוס לצה”ל. 

במהלך שנת הלימוד מתקיימות פעילויות יזומות מחוץ למדרשה וכן התנדבות קבועה של התלמידות בקהילה בארץ. בסיומה של שנה משמעותית זו, לוקחות איתן הבנות צידה רוחנית, והיא מלווה אותן אחר כך במשך שנים בעולמן האישי והמקצועי.

במדרשה קיימות גם תכניות לבנות חו"ל:

תכנית אמל”ט (אמריקה הלטינית) 
מנהלת: עליזה גולדברג

תכנית ייחודית המאפשרת לצעירות דוברות ספרדית מאמריקה הלטינית להקדיש שנה ללימוד תורה לשמה בישראל. מטרת התכנית הינה חיזוק תחושת השייכות של הבנות לתורת ישראל ולארץ ישראל. התלמידות מתגוררות ולומדות במדרשת או”ת לינדנבאום בירושלים, לצד עמיתותיהן מישראל ומהתפוצות. הן לומדות יהדות, עברית בסיסית, הלכה, מחשבת היהדות, תנ”ך ומשנה, ובמקביל ללימודיהן יוצאות גם לסיורים בארץ.

ML Finkle in beit midrash 2023 2

מדרשת או”ת לינדנבאום לתלמידות חו”ל ע”ש מריה ויואל פינקל
ראש מדרשה: הרבנית סאלי מאיר
ראש בית המדרש: הרבנית נעמי ברמן


תכנית המיועדת לבוגרות תיכון מארצות דוברות אנגלית, ומעניקה להן את ההזדמנות לשלב לימוד תורה מעמיק בבית המדרש עם שהות חווייתית בישראל במהלך השנה.

במדרשת ע”ש פינקל לבנות חו”ל מאמינים כי התפתחות רוחנית אמיתית צומחת מתוך הבנה. לכן לצד הלימוד התורני המאתגר, המדרשה מעודדת את התלמידות להעמיק, לשוחח ולדון בסוגיות השונות, כך שיפתחו מחויבות אישית בוגרת ואחראית לעולם התורה והמצוות. צוות המדרשה מלווה את הבנות באופן אישי במהלך השנה ומסייע בבניין עולמן הרוחני.

במסגרת תכניות חו”ל במדרשת או”ת לינדנבאום הוקמה תכנית המתמידות’ שבה הבנות חוקרות, כותבות מאמרים ולומדות את עקרונות המנהיגות בקורסים ייעודיים.

ראש המדרשה:הרב אוהד טהרלב
ראש בית המדרש:הרבנית בילי רבנשטיין
מנהל:הרב שלמה בראון
טלפון:02-6710043
טלפון:
אינסטגרם 

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}