חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לוגו ynet

בהוראת בית הדין: שיימינג לסרבן הגט אריה קישון

שיימינג לצד שורה של סנקציות והגבלות חוקיות ודתיות, הם מקצת ניסיונותיו של בית הדין הרבני להביא את סרבן הגט, אריה לייב קישון, לתת גט לאשתו גולדה. “אני מרגישה כלואה וחסרת אונים מול הכוחניות שלו”, אומרת האישה. “גולדה זכאית לחירות וילדיהם זכאים לשלווה”, אומרים בארגון “יד לאישה” המלווה אותה

קובי נחשוני | פורסם: 12.04.21

ryl0z5kGLO 0 117 416 555 0 x largeממשיכים להוקיע את סרבני הגט: בית הדין הרבני האזורי באשקלון התיר לפרסם את שמו ותמונתו של אריה לייב קישון (39), תושב קריית גת, המסרב לגרש את אשתו גולדה, וכולא אותה בנישואיהם הכושלים. בנוסף, הטילו הדיינים על האיש שורה של סנקציות והגבלות, חוקיות ודתיות, על מנת להגביר עליו את הלחץ לשחררה.

בני הזוג נישאו בשנת 2005 ולהם שלושה ילדים משותפים. לפני כשלוש שנים עלו היחסים הזוגיים על שרטון, וגולדה ביקשה להיפרד ופתחה תיק גירושין. מאז מסרב אריה לתת גט לאשתו – גם לאחר פסק דין שניתן לפני כחצי שנה, המחייב אותו בכך.

בעקבות זאת, כאמור, ולבקשת ארגון “יד לאישה” המלווה את מאבקה של גולדה ומסייע לה משפטית, הוטלו על קישון הרחקות רבנו תם. הציבור נקרא שלא לדבר עימו, ובכלל זה משא ומתן בענייני ממון; לא לארחו, להאכילו ולהשקותו, לא לבקרו בחוליו, לא להושיבו בבית הכנסת, לא להעלותו לתורה, לא לאפשר לו לומר קדיש יתום, למנוע ממנו לשמש שליח ציבור בתפילה, לא לשאול בשלומו, לא לחלוק לו כבוד כלל ו”להתרחק מעליו ככל האפשר”. בנוסף הטיל עליו בית הדין עיצומים על פי הדין האזרחי, כשהוציא נגדו צו עיכוב יציאה מן הארץ, ואסר עליו לקבל, להחזיק, או לחדש רישיון נהיגה, לפתוח או לנהל חשבון בנק, לעסוק במקצוע המוסדר על פי דין ולהפעיל עסק הטעון רישוי או היתר.

“הוא מתאכזר אליי”

לאחר שגם הסנקציות הללו לא הועילו, וגולדה לא קיבלה את הגט המיוחל, ביקשה עו”ד וטו”ר דינה רייטשיק מ”יד לאישה”, המייצגת אותה, אישור לבצע לאריה קישון “שיימינג” – וכעת התירו חברי בית הדין באשקלון, בהרכב שבראשות הדיין הרב ישי בוכריס, לפרסם את שמו ותמונתו ולהוקיעו.

בעקבות ההחלטה ביקשה גולדה קישון את עזרת הציבור בביושו, ומסרה ל-ynet: “בעלי מאמלל ומתאכזר אליי. הוא שולל את חירותי בלי שום הצדקה, בכך שהוא מסרב לתת לי את הגט, ואני ממש מרגישה כלואה וחסרת אונים מול הכוחניות שלו”.
עו”ד וטו”ר רייטשיק אמרה: “מדובר בסיפור שאנחנו מלוות כבר קרוב לשלוש שנים – מתחילת הדרך, כשהאישה עוד הייתה אופטימית שזה יסתיים במהרה – ולאורך כל התהליך הארוך והקשה שבו המציאות טפחה על פניה”.
“אני מצרה על כך שלמרות כל המאמצים שנעשו, הבעל עומד בסירובו לגרש את אשתו, וגורם בכך לסבל רב למשפחתו הקרובה”, הוסיפה רייטשיק. “כולי תקווה שקרוב היום בו הוא יתעשת ויסכים לשחררה לחופשי”. היא הודתה לבית הדין ש”עושה ככל שביכולתו, הן בדרכי נועם והן בהפעלת האמצעים בחוק, על מנת לעזור לאישה להשתחרר מכבלי עגינותה”.
פנינה עומר, מנכ”לית “יד לאישה” מבית רשת אור תורה סטון הודתה כי “הלב נחמץ” בכל פעם שהיא וחברותיה נדרשים לפעול בכלים קשים כמו “שיימינג”, והביעה תקווה כי בעתיד “יימצאו פתרונות הלכתיים שיחסכו מהמשפחה את הבושה והצער הכרוכים בפרסום שמו ותמונתו של הבעל הסרבן, שהוא גם אבי ילדיהם המשותפים”. בינתיים היא מייחלת לכך “שהבעל יתעשת מהר ויתייצב למתן גט, כדי שהמשפחה כולה תוכל לחזור לשגרה”, שכן “גולדה זכאית לחירות וילדיהם זכאים לשלווה”.

לכתבה המקורית בYNET

WhatsApp Image 2021 04 12 at 15.43.42

 

תאריך פרסום:
תגים

פוסטים אחרונים

הצטרפו לניוזלטר

קבלו עדכונים שבועיים על דברי תורה, חדשות ועדכונים כלליים ישירות לתיבת הדוא”ל שלכם מאור תורה סטון.

"*" אינדוקטור שדות חובה

מדינה*
שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
.pf-primary-img{display:none !important;}